Weekend: Najpierw kąpiel, później zabawa!

You are currently viewing Weekend: Najpierw kąpiel, później zabawa!

Weekend zaczynamy od mroźnych kąpieli w Bałtyku, bo rusza Festiwal Morsowania. Wieczorem w niedzielę mamy coś dla miłośników klasycznego repertuaru. Jutro z kolei coś dla fanów bardziej dzikich tańców, pląsów i wygibasów. Słowem jest weekend jest zabawa!

Na zdjęciu grafika przygotowana specjalnie dla audycji Sanatorium Dźwięków, przez Jakuba Strupczewskiego.

Brrrrrr… jak oni to robią?

Dziś rusza w Kołobrzegu V Światowy Festiwal Morsowania i od razu o godz. 16 na plaży przy molo morsy będą kąpać się w baliach na plaży centralnej. Godzinę później „wskoczą” do zimnego o tej porze roku, Bałtyku. O godz. 17.45 rozpocznie się pokaz ognia Fireshow. W sobotę o godz. 11.15 w tym samym miejscu ochrzczone zostaną morsy, które dopiero zaczynają swoją przygodę z lodowatymi kąpielami. Na plaży tego dnia stanie strefa gastronomiczna z zupą grochową, morsową herbatą i kawą. Wśród licznych atrakcji będą m.in. gra w gigantyczne piłkarzyki i w Bubble Football, Nordic Walking oraz pokaz Crossfit i Zumba Fitness. O godz. 20 morsy przeniosą się na halę Milenium na Bal Morsów.

Pełen program festiwalu znajdziecie  [button link=”https://okkolobrzeg.pl/v-swiatowy-festiwal-morsowani-plakat-i-program/” icon=”Select a Icon” side=”left” type_color=”button-background” target=”” color=”b70900″ textcolor=”ffffff”]TU[/button]

 Terapia dźwiękami

Jutro w klubie Antidotum zagra Mateusz Prus, prowadzący poniedziałkową audycję muzyczną Sanatorium Dźwięków w Radio Kołobrzeg. Prus zafunduje nam terapię dźwiękami. Będzie miejsce na tańce, pląsy i wygibasy. Wiadomo – ruch to zdrowie 🙂

– Będzie bardziej tanecznie niż w audycji – powiedział w rozmowie z OK! Kołobrzeg Mateusz Prus – Mamy w końcu karnawał. Będzie sporo funku, trochę disco, nie zabraknie pewnie lekkiego house’u. Wstęp jest wolny.

Giełda Staroci

Jutro o godz. 10 w Regionalnym Centrum Kultury rusza Giełda Staroci. W holu Centrum spotkamy kolekcjonerów zrzeszonych w Kołobrzeskim Klubie Kolekcjonera. Znajdziemy tu  m.in. stare ryciny, widokówki, monety, porcelanę i biżuterię. Start o godz. 10. Wstęp wolny.

„Sztorm” bawi i wzrusza

Dyskusyjny Klub Filmowy „Sztorm” w sobotę o godz. 17 zaprasza na film „Szczęście świata”, w reżyserii Michała Rosa. „Szczęście świata” z Karoliną Gruszką i Agatą Kuleszą to pełna magii, humoru i wzruszeń historia mieszkańców niezwykłej kamienicy na Śląsku – pięknej Róży, zauroczonych nią mężczyzn i kobiet, zazdrosnych o jej wdzięki.
Bilet kosztuje 10 zł.

Poranki Młodego Widza

Nie zapominamy o dzieciakach! W niedzielę Regionalne Centrum Kultury o godz. 11 zaprasza na spektakl „Mikołaj, który zapomniał…” Teatru Lalki „Tęcza” ze Słupska. Przedstawienie jest adresowane do dzieci od lat 3. Bilety kosztują 12 zł.

Kolędy i pastorałki

W niedzielę w Bazylice o godz. 17.45 będzie można usłyszeć koncert kolęd i pastorałek „II.Nasze Betlejem” w wykonaniu wielopokoleniowego chóru. Organizatorem koncertu jest Klub Wojskowy 8 Batalionu Remontowego. Wstęp wolny.

W Wybrzeżu Królowa Śniegu

Kino Wybrzeże od dziś zaczyna grać “Królową Śniegu. Ogień I Lód” ( godz. 14.15 I 16) oraz “Po prostu przyjaźń” (godz. 17.45 I 20.15). Bilet normalny kosztuje 16 zł, dziecięcy 10 zł.

 

Dodaj komentarz