Alex dał popalić! Trwa szacowanie strat po przejściu niżu

Trwa szacowanie straty po przejściu niżu Alex, który przyniósł nad Polskę silny wiatr, śnieg i burze.  A to jeszcze nie koniec gwałtownej pogody.

Jest lepiej, ale sytuacja pogodowa jest bardzo trudna. Silny wiatr przyczynia się do przepełnienia Bałtyku i niektórych rzek. Do jutra do godz. 9 obowiązuje alarm hydrologiczny trzeciego stopnia ogłoszony dla woj. zachodniopomorskiego.

W tej chwili w Wydziale Zarządzania Kryzysowego w kołobrzeskim Urzędzie Miasta zarządzono stały dyżur. Monitorowany jest stan wody na Parsęcie. Główka molo spacerowego w Kołobrzegu nadal jest zamknięta.

Dziś o godz. 13. poziom rzeki Parsęty na wysokości wejścia do portu sięgnął 597 centymetrów. To jedynie 3 cm poniżej stanu alarmowego. Woda pomału opada.

Trwa szacowanie strat. Dziś wiemy, że na ul. Grzybowskiej uszkodzony został banner reklamowy, przy ul. Kolejowej wiatr  powalił drzewo, które spadając uszkodziło cztery zaparkowane samochody, przy ul. Wiosennej 11, Jedności Narodowej, Zygmuntowskiej 32, Wolności 26 i Młyńskiej 12 zalane zostały piwnice. Przy ul. Bosmańskiej 5 uszkodzone został dach, stwarzając tym samym zagrożenie dla przechodniów,

Przy zejściu na plażę zachodnią woda podmyła wydmy. Powstała w tym miejscu wyrwa uniemożliwia bezpieczne zejście na plażę.

W porcie handlowym  podtopiło piwnice w budynkach zlokalizowanych wzdłuż nabrzeża, woda zalał place, jezdnię i chodniki. W Porcie Jachtowym stan wody w basen obniżył się od 20 do nawet 50 centymetrów. Mimo to zalana jest wciąż część Basenu Łodziowego. 

W porcie rybackim wczoraj woda zalała Pomost Drewniany, Nabrzeże Skarpowe oraz Nabrzeże Remontowe.

Fot. Urząd Miasta Kołobrzeg

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend