Prawdziwy wysyp imprez w pierwszy weekend wakacji

Pierwszy weekend wakacji zapowiada się bardzo atrakcyjnie. W mieście sporo będzie się działo. Jeżeli planujecie „zaliczyć” wszystkie wydarzenia to lepiej przygotujcie wygodne buty i dobrze zaplanujcie weekend żeby nic nie przegapić!

Na zdjęciu migawka z jednego z minionych przeglądów zespołów rockowych w Kołobrzegu. Na szóstą edycję imprezy RCK zaprasza już jutro. Fot. RCK.

Summer Vibe w Centrali

Już dziś w klubie Centrala zagra formacja Missing Link ze Szczecina. Zespół gra muzykę w klimacie Brit Pop, Indie Rock, Art Rock, Alternative Rock, Post Rock. Usłyszymy też Vintage Love. Jak sami o sobie mówią będzie „energiczna dawka pozytywnego indie rock’n’rolla zaserwowana przez trójkę zabójczo utalentowanych i przystojnych młodzieńców”. Start o godz.  19.30 w piątek (23 czerwiec). Wstęp 15 zł.

Dni Twierdzy

Dni Twierdzy Kołobrzeg startują jutro w „Reducie Solnej” przy porcie rybackim (ul. Szyprów). O godz. 12 będzie można zwiedzić obozowiska oblegające twierdzę wojsk Wielkiej Armii Napoleona i jej pruskich obrońców (kącik zabaw dla dzieci, stoiska rzemieślnicze, kuchnia wojskowa, grill). O godz. 17 organizatorzy zapraszają na koncert i wspólne śpiewanie szant (Paweł Mallek wraz z Kaszalotami i Nettelbeck Shanty). Godzinę później rozpocznie się Biesiada Morska z udziałem grup rekonstrukcji historycznej z całej Polski. A o godz. 21 ruszy Wielka Inscenizacja oblężenia kołobrzeskiej twierdzy. Dni Twierdzy zakończą się w niedzielę o godz. 13 paradą czyli przemarszem wraz z grupami rekonstrukcyjnymi z Reduty Solnej do latarni morskiej. Wstęp wolny.

Mobilne studio Radia ZET

Jutro w okolicy Latarni Morskiej pojawi się Mobilne Studio Radia ZET. Na antenie rozgłośni, w programie „ZET Cafe” Agnieszki Kołodziejskiej w godzinach 10.00-14.00 emitowana będzie audycja w której prowadząca opowie o atrakcjach turystycznych Kołobrzegu i wydarzeniach w których warto wziąć udział. Odwiedzający studio będą mogli zobaczyć jak powstaje program radiowy na żywo.

TVN nadaje z kołobrzeskiej plaży

Przez dwa dni (sobota, niedziela) na plaży centralnej w Kołobrzegu będzie gościło również Studio plenerowe DD TVN. Będą to dni aktywności i ciekawych informacji z Dorotą Welman i Piotrem Kraśko. Będzie można spotkać również m.in. Filipa Chajzera i Darię Ładochę. Wstęp wolny.

Polsat News melduje się w Kołobrzegu

Polsat News gościć będzie na Kamiennym Szańcu 24 czerwca, z kolei 25 czerwca zmieni lokalizację i nadawać będzie z okolicy Latarni Morskiej.

Międzynarodowa Nadmorska Wystawa Psów Rasowych

Jutro i w niedzielę będzie można w Kołobrzegu zobaczyć psy rasowe. Startuje Międzynarodowa Nadmorska Wystawa Psów Rasowych. Czworonogi swoje wdzięki będę prezentować na obiektach MOSiR przy ul. Łopuskiego. Start o godz. 8. Bilety kosztują 5 i 10 zł.  

VI Regionalny Przegląd Zespołów Rockowych RoCK Festival

Jutro w RCK wystartuje VI Regionalny Przegląd Zespołów Rockowych RoCK Festival. Zespoły, które zagrają mają szansę wygrać nagrodę finansową, ale przede wszystkim bilet wstępu na dużą scenę gdzie zagrają obok gwiazd RoCK Festiwalu w sierpniu. Start o godzinie 17 na scenie plenerowej RCK. Wstęp wolny.

Poranek Młodego Widza

RCK zaprasza w niedzielę na spektakl „Pan Satie” w wykonaniu Teatru Atofri z Poznania. Przedstawienie dla najmłodszych zostanie pokazany dwa razy o godz. 11 i  14.  W papierowej scenografii powstają obrazy inspirowane utworami Erika Satie. 

Po pierwszym spektaklu RCK zaprasza na warsztaty plastyczne oraz zabawy animacyjne, które potrwają do godziny 14. Wstęp na zajęcia jest bezpłatny. Ze względu na ograniczoną ilość miejsc na spektaklu (max 100 osób) organizatorzy proszą o wcześniejszy zakup biletów. Bilety kosztują 8 zł.

Wspólne piknikowanie

Piknik Śniadaniowy na placu zabaw przy ul. Dubois organizowany przez Projekt Kołobrzeg to okazja do wspólnego spędzenia czasu na świeżym powietrzu. W niedzielę można więc wziąć kocyki, zabawki, jedzonko i w swobodnej atmosferze, towarzystwie znajomych korzystać z uroków niedzielnego popołudnia.  Wstęp wolny.

Kino Wybrzeże

Kino przy ul. Łopuskiego będzie grało film familijny „Auta 3”. Film będzie grany trzy razy dziennie, o godz. 13.30, 15.45 i 18. Wieczorem kino Wybrzeże zaprasza o godz. 20.15 na film „Miłość aż po ślub”. Bilet normalny kosztuje 16 zł, dziecięcy 10 zł.

 

 

 

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend