Od trzech lat nie odbywa się już w kołobrzeskiej sali Łuczniczej Wigilia Wsi Polskiej. W mieście nie znaleźli się chętni by kontynuować ten przedświąteczny zwyczaj wspólnego spotykania się i kolędowania.
Wigilia Wsi Polskiej była organizowana w Kołobrzegu przez 14 lat i z roku na rok jej popularność rosła. Początkowo w „Wigilii…” uczestniczyło 40 osób, a w najlepszym momencie ponad 150. Nie licząc oczywiście tłumów odwiedzających. Sala Łucznicza pękała w szwach – zespoły śpiewacze i dziecięce wokalne śpiewały kolędy, dzieci wystawiały jasełka, a utalentowani plastycznie członkowie wiejskich świetlic czy kół gospodyń, sprzedawali ręcznie wykonane ozdoby choinkowe. W bożonarodzeniowy nastrój wprawiała wielka, przystrojona choinka. Były konkursy na najsmaczniejsza potrawę, ciasto i najpiękniejszy stroik.
Wigilię Wsi Polskiej organizowała z powodzeniem Celina Wiszniewska, kierowniczka Terenowego Zespołu Doradców, Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Kołobrzegu. Gdy byłą zmuszona zrezygnować imprezą zainteresował się Burmistrz Gościna. I teraz to tam odbywa się ta impreza, choć pod nieco zmienioną nazwą – Wigilia z Tradycją.
W tym roku wydarzenie odbędzie się 16 grudnia. W programie Wigilii z Tradycją jest m.in. Jarmark Bożonarodzeniowy, wspomniane wcześniej konkursy i koncert Kapeli Góralskiej.
Wigilia adresowana jest do mieszkańców całego powiatu. Zgłaszać można się jeszcze do 11 grudnia. Zgłoszenia do konkursów, występów czy stoisk handlowych można dokonywać osobiście w Domu Kultury lub pod numerami tel. 94 35 12 812, 508 284 131 lub 507 022 308.