Wyprawki czytelnicze dla dzieci z Zieleniewa, Budzistowa i Drzonowa

Dziecko, które czyta, stanie się dorosłym, który myśli. Warto zatem udać się do gminnej biblioteki, gdzie na każdego Małego Czytelnika czeka wyjątkowa Wyprawka przygotowana przez Instytut Książki.

Mali czytelnicy w wieku 3 – 6 lat mogą odebrać w każdej z gminnych bibliotek: w Zieleniewie, w Budzistowie i w Drzonowie, przygotowane specjalnie dla nich Wyprawki Czytelnicze.

Przypomnijmy, projekt jest realizowany przez Instytut Książki w ramach ogólnopolskiej kampanii promującej czytanie generacyjne „Mała Książka – Wielki  Człowiek”. Każde dziecko w wieku przedszkolnym, które jest lub zostanie czytelnikiem jednej z placówek gminnej biblioteki w otrzyma w prezencie Wyprawkę Czytelniczą, a w niej: książkę „Pierwsze czytanki dla…” dostosowaną pod względem formy i treści do jego potrzeb oraz Kartę Małego Czytelnika.

wyprawka - Wyprawki czytelnicze dla dzieci z Zieleniewa, Budzistowa i Drzonowa

Dzięki akcji dziecko zostanie pełnoprawnym uczestnikiem życia kulturalnego oraz pozna ważne miejsce na czytelniczej mapie dzieciństwa – bibliotekę.

Wyprawka – to starannie dobrany zestaw utworów wybitnych polskich poetów i pisarzy dziecięcych, w którym przeczytamy zarówno pozycje klasyczne, jak i współczesne. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma do swojej Karty Czytelnika naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania.

W Wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice – przygotowana dla nich publikacja „Książką połączeni, czyli przedszkolak idzie do biblioteki” – to praktyczny poradnik o korzyściach wypływających z codziennego czytania dziecku i odwiedzania z  nim biblioteki. Rodzice dowiedzą się, dlaczego literatura pełni tak ważną rolę w zrównoważonym, zdrowym rozwoju dziecka, znajdą też wiele czytelniczych porad i inspiracji.

Najlepsze co możemy zrobić dla naszych dzieci to spędzać z nimi czas, a czas spędzony na wspólnym czytaniu liczy się (co najmniej) podwójnie. Mamy wielką nadzieję, że dużo naszych przedszkolaków oraz ich rodziców zainspiruje się i zapała miłością do książek i czytania. Zapraszamy do wzięcia udziału w kampanii „Mała Książka – Wielki Człowiek” w naszych gminnych bibliotekach.

Gmina wiejska Kołobrzeg zaprasza zatem do:

  • Biblioteki Publicznej w Gminie Kołobrzeg Filia w Budzistowie, Budzistowo, ul. Kołobrzeska 1.
  • Biblioteki Publicznej w Gminie Kołobrzeg Filia w Drzonowie, Drzonowo 60;
  • Biblioteki Publicznej w Gminie Kołobrzeg, Zieleniewo, ul. Szczecińska 12.

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend