Wzruszające słowa Ukrainek do kołobrzeżan. „Może nawet sami do końca nie rozumiecie, co dla nas robicie” (WIDEO)

-Dla nas to jest bardzo ciężkie do przeżycia – mówi drżącym głosem Ludmiła z Ukrainy próbując powstrzymać łzy – To wsparcie, które czujemy tutaj, to jest wielkie wsparcie, może nawet do końca nie rozumiecie, tego co dla nas robicie, naprawdę bardzo dziękuje.

I po chwili dodała: – Kołobrzeg jest bardzo dobrze zorganizowany. Są tu ludzie, którzy oddali swój czas, swoje serce dla nas…

Ludmiła wraz z dwoma koleżankami są wolontariuszkami w grupie PomagaMY Kołobrzeg. Organizują pomoc dla swoich rodaków, którzy uciekli do Polski przed wojną i dla tych, którzy zostali w Ukrainie walczyć. Dziś gorąco dziękowały Polakom i szczególnie kołobrzeżanom za pomoc i wsparcie, którego doświadczają każdego dnia.

Kobiety spytane przez nas o aktualne potrzeby odpowiedziały:
– Codziennie dzwonią chłopaki, którzy walczą i wiemy, że potrzebne jest głównie żywność i leki. Potrzebują rzeczy militarnych, termobielizny, skarpet, jedzenia na szybko do przygotowania, na przykład zupki chińskie, opatrunki – wyliczają.

Więcej w naszym materiale wideo, który jest zapisem konferencji grupy PomagaMY Kołobrzeg. Jej członkowie zaprosili dziś media do swojej nowej siedziby w budynku poczty głównej. Wypowiedź wolontariuszek z Ukrainy od 2 minuty nagrania.

3 komentarze

Napisz komentarz
 1. 31 marca, 20:40 Covidek

  Przewodniczący RM Covida się nie boi?
  Dziwne.

  Reply this comment
 2. 31 marca, 21:08 Krooo

  A0 po co tam politycy???

  Reply this comment
 3. 31 marca, 21:25 Jurczan

  Też nie rozumiem co ci Polacy robią.Wszystko wskazuje na to że będziemy bankrutami.

  Reply this comment

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend