Z ostatniej chwili: Tymon Tymański zagra w Centrali

Tego artystę chyba mało komu trzeba przedstawiać. Postać barwna i nietuzinkowa. Muzyk płodny i kreatywny. Człowiek, który czasami mówi szybciej niż myśli, a myśli szybko.

W klubokawiarni Centrala przy ul. Wąskiej, 10 lutego zagra Tymon Tymański, człowiek z artystycznym ADHD. To nie pierwszy jego koncert w Kołobrzegu. Grał jeszcze w zamkniętym dziś klubie Latarnia Morska w porcie pasażerskim na zaproszenie Wojtka Sabały.

Dziś Sabała prowadzi klub przy  ul. Wąskiej i to tu zagra 10 lutego Tymański.

– Niezwykle życzliwy i przyjacielski człowiek – chwali Sabała Tymańskiego – Dawał równie świetne koncerty przy pełnej sali i wtedy gdy przychodziło mało osób.  

W dorobku Tymańskiego są m.in. grupa Miłość, Kury, Tymon & The Transistors czy Tymański Yass Ensemble. Został też okrzyknięty ojcem chrzestnym muzycznego stylu yass. Mało? Jest buddystą, miłośnikiem i znawcą twórczości The Beatles, jest współautorem ścieżki dźwiękowej do filmu „Wesele” Wojtka Smarzowskiego. Sam też wyprodukował własny film, którego pełnego tytułu ze względów obyczajowych nie przytoczymy w pełni. Powiemy tylko, oblewając się przy tym rumieńcami, że zaczyna się to drugie słowo na literkę „g” i kończy na „o”. Ten film to „Polskie…”. Zresztą jego pierwsze sceny zostały nakręcone nie gdzie indziej jak właśnie w Kołobrzegu w klubie Latarnia Morska.

– W Kołobrzegu usłyszymy solowy, koncertowy projekt Tymona Tymańskiego prezentujący szereg jego artystycznych dokonań. – mówią organizatorzy koncertu.

Fot. Facebook/TymonTymański

 

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend