Za dwa tygodnie zawody w Bratysławie. Trener Przemysław Spadło: spróbujemy się zrewanżować

3-5 lutego w cypryjskim mieście Larnaca odbyły się Mistrzostwa Europy w Karate kadetów, juniorów i młodzieżowców. W zawodach wzięło prawie 1200 zawodników z 48 państw.

Każdy kraj mógł wystawić jednego zawodnika w danej kategorii. Zawodnik Klubu Sportowego Morote reprezentował Polskę w kategorii kumite kadetów -7 0kg. Podopieczny trenera Przemysława Spadło w pierwszej rundzie wygrał z reprezentantem Macedonii, niestety w drugiej musiał uznać wyższość rywala ze Słowacji, który później zdobył brązowy medal.

-Szkoda straconej szansy, lecz się nie poddajemy i za dwa tygodnie na międzynarodowych zawodach w Bratysławie spróbujemy się zrewanżować – zapowiada trener Przemysław Spadło.

Mimo odpadnięcia w drugiej rundzie, start Wiktora w tak prestiżowej imprezie jest dużym sukcesem. Obecnie zawodnik z Głowaczewa dominuje w kraju w kategorii kadet -70 kg. Wcześniej, jako młodzik, Wiktor należał do ścisłej światowej czołówki.

– Czekamy teraz na potwierdzenie wielkiego talentu na międzynarodowej arenie w starszej kategorii wiekowej – dodaje trener Spadło.

Organizator mistrzostw World Karate Federation, jest największą organizacją karate skupiającą najlepsze kluby i najlepszych zawodników świata. Zdobycie medalu na imprezie pod egidą WKF jest bardzo trudne i wymaga wiele lat wyczynowego treningu, choć i to niczego nie gwarantuje.  Dla Polski jedyny medal na tych mistrzostwach zdobył Dominik Dziuda z klubu Olimp Łódź, który był drugi w kumite juniorów -61 kg.

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend