Za nami przetarg na dzierżawę punktów handlowych na Bulwarze Szymańskiego. Szału nie było

Wczoraj (termin został wcześniej zmieniony z 21 na 24 kwietnia) w Urzędzie Miasta odbyła się ustna licytacja dzierżaw na artystyczne miejsca handlowe na Bulwarze Szymańskiego. Do „wzięcia” było ponad 20 lokalizacji.

W większości przypadków jednak postąpienie w licytacji nastąpiło tylko o minimalną, wymaganą kwotę. Na dwa w ogóle nie było chętnych.

Czynsz za okres od 1 maja 2017 roku do 30 kwietnia 2018 roku waha się więc od ok. 4,5 do 10 tys. zł. Jedynie w przypadku trzech lokalizacji potencjalni dzierżawcy licytowali wyżej i ostatecznie zwycięzcy będą musieli za nie zapłacić po blisko 20 tys. zł za cały okres dzierżawy.

Wszystkie z tych lokalizacji mają z góry narzucony profil działalności. Ubiegać się o nie mogli jedynie przedstawiciele takich profesji jaki malarz, rękodzielnik i muzyk. Części z nich miasto stawia też dodatkowe wymagania – osoby ubiegające się o lokalizacje artystyczne musiały najpóźniej na 3 dni przed przetargiem przedstawić w Urzędzie Miasta dyplom z uczelni lub zaświadczenie o przynależności do stowarzyszenia o takim profilu. Z kolei żeby wziąć udział w przetargu na stoisko rękodzielnicze należało złożyć w Urzędzie opis sprzedawanych i własnoręcznie robionych towarów, a w szczególności sposobu i materiału z jakiego je wykonano.

W piątek odbył się też przetarg na dzierżawę punktów na Skwerze Pionierów i przy ul. Plażowej. Z czterech lokalizacji „poszły” 3. Wszystkie lokalizacje poszły o minimalne przebicie i ostatecznie czynsz dzierżawny wyniósł 15 tys. 150 zł (Skwer Pionierów- cena wywoławcza 15 tys. zł) i 3 tys. 540 (ul. Plażowa – cena wywoławcza 3,5 tys. zł).

Umowy zostaną podpisane jeszcze przed końcem miesiąca tak, żeby artyści i handlarze zdążyli rozstawić się na Majówkę.

  

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend