Zaproszenie

Regionalne Centrum Kultury zaprasza dziś na kolejne spotkanie  „Za Horyzontem”. Gościem RCK będzie Robert „Robb” Maciąg. 

Tytuł spotkania to „TukTuk Cinema czyli objazdowe polskie kino” czyli opowieść o indyjskim skuterze, świętym Gangesie i Bolku i Lolku. Wiosną 2015 roku, pisarz i podróżnik, Robb Maciąg, wyruszył w wyjątkową podróż do Indii podążając z biegiem Gangesu. Podróżował na swoim indyjskim skuterze, przemierzając najbardziej zaludnione tereny na świecie wioząc ze sobą projektor video, starego laptopa i kilkanaście godzin Bolka i Lolka. A wszystko po to, by wieczorami, w szkołach i sierocińcach móc robić darmowe kino z legendami polskich kreskówek.

Robb Maciąg. Rocznik 1974. Najlepiej mu w drodze i to nieważne czy rowerowej do Chin czy pieszej po lasach dookoła domu. Wierzy, że w pisaniu najważniejsi są spotkani ludzie i ich historie. Autor kilku książek podróżniczych i stronywww.ku-sloncu.org. Dwukrotny laureat nagrody TRAVELER miesięcznika National Geographic (2007- podróż życia, 2013 – podróżnicza książka roku).

Podróżuje i pisze (kiedyś bardziej do szuflady) od 1997 roku. Odwiedził ponad 20 krajów i znalazł tam setki przyjaciół i dobrych znajomych. Propaguje naiwną ideę, że „Twoje życie jest dokładnie takie jakim myślisz, że jest.”

Bilety w cenie 5zł dostępne w kasie RCK.

 

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend