10 tys. złotych na plac zabaw od organizatorów Festiwalu „Nagle nad morzem”. Co jeszcze jest w tzw. pakiecie dla mieszkańców osiedla?

Znamy pakiet dla mieszkańców osiedla Podczele zaproponowany im przez organizatorów Festiwalu „Nagle nad morzem”. Pismo z ofertą wpłynęło dziś do Rady Osiedla.

O Festiwalu „Nagle nad morzem” obszernie pisaliśmy TU

Przypomnijmy tylko, że duża impreza na ok. 10 tysięcy osób ma być zorganizowana w tym roku na nieczynnym lotnisku na osiedlu Podczele. Zgodę jednak na nią mają wyrazić jego mieszkańcy. Decyzję Rada Osiedla w tej sprawie miała podjąć we wtorek. Jednak do tej pory to nie nastąpiło.

– Kilka szczegółów było jeszcze do dopracowania – tłumaczy Artur Dąbkowski, przewodniczący Zarządu Osiedla Podczele – Chodziło m.in. o sprawy bezpieczeństwa i o zabezpieczenia dojścia do plaży na czas budowy miasteczka festiwalowego. Czekaliśmy też na oświadczenie organizatorów na piśmie i właśnie ono do nas wpłynęło.  Decyzję podejmiemy prawdopodobnie w przyszłym tygodniu.

Wiemy już że do mieszkańców osiedla trafi pula 150 biletów po 10 zł każdy oraz 10 tysięcy złotych na doposażenia placu zabaw.

To pakiet dodatkowy, który udało się wynegocjować Radzie Osiedla, bo przypomnijmy, już wcześniej było wiadomo, że za 200 tysięcy złotych, które organizatorzy Festiwalu zapłacą za dzierżawę terenu lotniska miastu, zostanie na osiedlu Podczele wybudowany parking.  

Jak powiedział nam Artur Dąbkowski, decyzja Rady Osiedla będzie prawdopodobnie pozytywna.

Fot. Facebook/Naglenadmorzem

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend