Zarząd powiatu zdecydował co dalej z ośrodkiem Gryf. Na koncie starostwa wciąż nie ma 40 mln zł

Wciąż nie doszło do sfinalizowania sprzedaży ośrodka Gryf – kupiec nie zapłacił 40 mln zł za obiekt. Wczoraj zarząd powiatu podjął decyzję co dalej.

Przypomnijmy, ośrodek sprzedało Starostwo Powiatowe w Kołobrzegu. 30 września do licytacji przystąpiły dwa podmioty. Cena wywoławcza wynosiła 26 mln 811 tys. zł netto (plus 23 % VAT). Stawka była podbijana 24 razy. Cena sprzedaży osiągnęła ostatecznie blisko 33 mln złotych netto (do zapłaty 40,5 mln zł).
Obiekt kupił dotychczasowy dzierżawca Gryfa – kołobrzeska spółka Centrum Rehabilitacji i Odnowy Biologicznej. Ta sama z którą, starostwo powiatowe sądziło się o bezumowne korzystanie z obiektu.

Jednak do podpisania aktu notarialnego w wyznaczonym terminie nie doszło, bo kupiec nie wstawił się u notariusza. Jednocześnie usprawiedliwił swoją nieobecność i złożył wniosek o przesunięcie daty podpisania aktu.

Wczoraj zarząd powiatu przychylił się do tej prośby i podjął decyzję o wyznaczeniu drugiego terminu na podpisanie aktu notarialnego – ma to nastąpić 26 lutego. Do tego czasu pieniądze muszą już być na koncie samorządu.

Decyzja została podjęta na podstawie wniosku, który wpłynął do Starostwa Powiatowego i ze względu na sytuację pandemiczną, którą uniemożliwiła podpisanie aktu w pierwotnym terminie.

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend