Znamy wyniki tegorocznych matur. „Kopernik” i „Sienkiewicz” podciągają nam statystyki

Znamy już wyniki tegorocznych matur. Nasz powiat wypada nieźle szczególnie na tle całego województwa zachodniopomorskiego, które jest… w krajowym ogonie.  

Młodzież w części ustnej zdawała egzamin z języka polskiego oraz wybranego języka obcego, a w części pisemnej z języka polskiego, matematyki, wybranego języka obcego oraz wybranego przedmiotu na poziomie rozszerzonym.

Kraj i województwo zachodniopomorskie

Do egzaminów w maju 2017 roku w całym kraju przystąpiło 258 030 tegorocznych absolwentów szkół ponadgimnazjalnych. Zdawalność egzaminu maturalnego w kraju w liceach ogólnokształcących wyniosła 84,4% + 10,7% uprawnionych do egzaminu poprawkowego, natomiast w technikach 67,9% + 22,4% uczniów, którzy dostaną drugą szansę.

Wyniki egzaminu maturalnego z matematyki kształtowały się na poziomie zbliżonym do roku ubiegłego – zdawalność na poziomie kraju w liceach wynosiła 87%, natomiast w technikach – ok. 75%.

W całym woj. Zachodniopomorskiem egzamin maturalny zdało 74 proc. uczniów, 18 procent ma prawo do poprawki. Nasz region razem z woj. warmińsko-mazurskim zajmuje ostatnie miejsce w całej stawce.

Pełne wyniki tegorocznego egzaminu maturalnego, uwzględniające również wyniki zdających
w czerwcu i w sierpniu, będą udostępnione 12 września.

Wyniki maturalne szkół w powiecie kołobrzeskim

W roku 2017 do egzaminu maturalnego w powiecie kołobrzeskim przystąpiło 300 absolwentów liceów ogólnokształcących oraz 269 absolwentów techników. Egzamin maturalny zdało ogółem 290 absolwentów naszych liceów i 182 absolwentów techników.

Do egzaminów poprawkowych w sierpniu będą mogli przystąpić uczniowie, którzy nie zdali egzaminu z jednego przedmiotu, zatem 73 tegorocznych maturzystów z terenu naszego powiatu będzie mogło powtórzyć egzamin maturalny w sierpniu.

Najlepiej w tym roku wypadł „Kopernik” z wynikiem 98 procent (rok temu 99 procent ) zdanych egzaminów i Zespół Szkół im. H. Sienkiewicza który zanotował 90 procent zdanych matur ( rok temu 100 procent). Następnie Zespół Szkół Morskich (73 procent), Zespół Szkół Ekonomiczno-Hotelarskich im. E. Gierczak (63,1) oraz Zespół Szkół im. Macieja Rataja (59)

Egzamin pisemny poprawkowy młodzież będzie pisać 22 sierpnia, a egzaminy ustne poprawkowe zdawać 23-25 sierpnia.

 

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend