Zostało już naprawdę mało czasu na oddanie głosu na projekty zgłoszone do budżetu obywatelskiego (lista+opisy wniosków)

Tylko do 5 listopada można zagłosować na wybrane projekty zgłoszone do Kołobrzeskiego Budżetu Obywatelskiego. Do udziału w głosowaniu uprawnieni są mieszkańcy Kołobrzegu.

Zagłosować można elektronicznie z wykorzystaniem aplikacji do głosowania, która jest dostępna na stronie internetowej budżetu obywatelskiego https://bo.kolobrzeg.pl/.
Głosowanie online wymaga wpisania kodu weryfikacyjnego, który przyjdzie na podany wcześniej przez osobę głosującą numer telefonu komórkowego. Dopiero wpisanie tego kodu zakończy proces głosowania. Numer telefonu może być użyty tylko raz.

Można też oddać głos tradycyjnie składając osobiście w Biurze Obsługi Klienta Urzędu Miasta Kołobrzeg przy ul. Ratuszowej 13 wypełnioną papierową kartę do głosowania. Formularz do samodzielnego wydrukowania jest dostępny na stronie budżetu.

Głosujemy na jeden projekt osiedlowy i ogólnomiejski. Na osiedlowy projekt możemy zagłosować bez względu na miejsce zamieszkania.

WNIOSKI ZGŁOSZONE W KATEGORII PROJEKTY OGÓLNOMIEJSKIE:

Projekt nr 1: Plac Muzyków – przestrzeń pełna dźwięków dla wszystkich
W ramach projektu powstanie scena plenerowa-podest do tańca, miejsce do wspólnej zabawy oraz jedyny w mieście plac zabaw z urządzeniami do zabawy dźwiękiem i ruchem. Każdy znajdzie tutaj miejsce dla siebie: najmłodsi jedyne takie w mieście z nietuzinkowymi urządzeniami do zabawy, młodzież przestrzeń do gier i zabaw ruchowych, starsi miejsce do relaksu i wspólnych spotkań.
Koszt realizacji to 400 000 zł.

Projekt nr 2: Miejskie Parki Grillowe
Miejskie Parki Grillowe to projekt, który zakłada stworzenie w trzech lokalizacjach w Kołobrzegu odpowiedniej infrastruktury, dzięki której będzie można bezpłatnie i legalnie zorganizować rodzinny piknik z wykorzystaniem publicznie dostępnego miejsca do grillowania.
Całoroczne miejsca publiczne do grillowania miałyby powstać na osiedlu Ogrody (przy ul. Żółkiewskiego), na obrzeżach Parku im. gen. Jana Henryka Dąbrowskiego i nad Kanałem Drzewnym na wysokości Przedszkola Miejskiego nr 1.
Koszt realizacji to 275 000 zł.

Projekt nr 3: Utwardzenie kostką dojścia do plaży zachodniej w parku im. Jedności Narodowej
Wyłożenie kostką głównej alei w parku im. Jedności Narodowej wiodącej na plażę. Obecna nawierzchnia jest gliniasta i nie spełnia wymogów bezpiecznego przejścia – gdy pada, tworzy się błoto, a gdy jest sucho – tumany kurzu.
Koszt realizacji to 200 000 zł.

Projekt nr 4: Budowa skate parku z mini rampą dla bmx
Projekt zakłada utworzenie skateparku przy ul. Pińskiej o najbogatszej infrastrukturze, spośród istniejących już w Kołobrzegu podobnych obiektów. Autorzy proponują wyposażyć skate park w następujące urządzenia: Quarterpipe, Funbox + grindbox 3/3 + poręcz 2/3, poręcz prosta, ławka oraz Minirampa H150.
Koszt realizacji to 399 700 zł.

Projekt nr 5: Festiwal muzyczny „Nowa Fala Kołobrzeg 2021”
Projekt zakłada organizację festiwalu muzycznego, na którym wystąpi 4 lub 5 topowych polskich wykonawców. Festiwal „Nowa Fala Kołobrzeg 2021” ma spełnić potrzeby kulturalne mieszkańców Kołobrzegu. Koncerty będą darmowe i dostępne dla każdego zainteresowanego.
Koszt realizacji to 218 000 zł

Projekt nr 6: Kołobrzeg Sea Eco Education
Kołobrzeg Sea Eco Education to działania mające na celu edukację w zakresie zależności pośredniej lub bezpośredniej od wody, a w szczególności od morza, budowanie eco podejścia mieszkańców w stosunku do naszego wspólnego dobra, jakim jest morze poprzez sztukę, zabawę, warsztaty, taniec i film jak i aktywne czerpanie z korzyści dóbr morza i plaż.
Koszt realizacji to 153 300 zł.

WNIOSKI ZGŁOSZONE W KATEGORII PROJEKTY OSIEDLOWE:

Osiedle nr 1 Solne Zdroje
Projekt nr 1: „Zabawowy Raj” dla dzieci
Rozbudowa placu zabaw z uwzględnieniem zarówno dzieci najmłodszych, jak i tych starszych, znajdującego się przy zbiegu ulic Armii Krajowej, Dworcowej oraz Łopuskiego. Projekt zawiera m.in. montaż zabawek plenerowych, stołu piknikowego oraz ławek.
Koszt realizacji to 52 740 zł.

Osiedle nr 4 Radzikowo
Projekt nr 1: „Strefa malucha” – urządzenia zabawowe na Placu 3 Pokoleń
Plac 3 Pokoleń cieszy się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców i odwiedzających nasze osiedle. Jak nazwa placu wskazuje, 3 pokolenia mają tu swoje miejsce aktywnego spędzania czasu wolnego. Autorzy wniosku proponują ustawić tu dodatkowe urządzenia zabawowe (huśtawki, bujaki, karuzelę).
Koszt realizacji to 56 000 zł.

Projekt nr 2: Zielona Grzybowska Radzikowo III
Projekt przewiduje upiększenie lokalnego otoczenia „społecznie, pozytywne i ekologiczne”. Projekt zakłada zakup 800 sztuk sadzonek różnych roślin i zasadzenie ich na terenie osiedla.
Koszt realizacji to 23 600 zł.


Osiedle nr 6 Zachodnie
Projekt nr 1: Oświetlenie ciągu pieszo -rowerowego na odcinku Bałtycka – Rybacka
Oświetlenie ciągu pieszo-rowerowego na odcinku od ulicy Bałtyckiej do ul. Rybackiej. Oświetlenie zapewni bezpieczeństwo po zmroku dla wszystkich użytkowników na tej trasie.
Koszt realizacji to 60 040 zł.

Osiedle nr 7 „Ogrody”
Projekt nr 1: Strefa relaksu na osiedlu „Ogrody”
Strefa Relaksu na osiedlu „Ogrody” ma być uzupełnieniem oferty dla mieszkańców osiedla. Znajdzie się tam m.in. drewniana altana ogrodowa wraz z grillem, stół piknikowy, a całość uzupełnią stojaki na rowery, pojemniki na odpady oraz regulamin korzystania z tego miejsca.
Koszt realizacji to 66 500 zł.

Projekt nr 2: Festyn z okazji rozpoczęcia lata 2021 na osiedlu „Ogrody”
Celem projektu jest zorganizowanie festynu z okazji rozpoczęcia lata na osiedlu „Ogrody”. Festyn miałby odbyć się 26 czerwca lub 3 lipca (sobota). Podczas festynu, który miałby być skierowany do mieszkańców osiedla „Ogrody” nie zabraknie animacji, zabaw, dmuchańców, stoisk z watą cukrową oraz fotobudki, a także muzyki granej przez DJ’a.
Koszt realizacji to 15 000 zł.

Osiedle nr 8 Rzemieślnicze
Projekt nr 1: Remont chodnika wokół stawu w parku im. Bolesława Krzywoustego.
Projekt zakłada przełożenie chodnika (remont) wokół stawu w parku im. Bolesława Krzywoustego.
Koszt realizacji to 11 220 zł.

Osiedle nr 9 Podczele
Projekt nr 1: Wymiana infrastruktury sportowej placu zabaw przy ul. Grodzieńskiej.
Projekt zakłada przebudowę placu zabaw przy ulicy Grodzieńskiej oraz zwiększenie bezpieczeństwa korzystających z niego dzieci. Zaplanowano wymianę i przeniesienie huśtawki, demontaż starej piaskownicy i montaż nowej piaskownicy zamykanej. Najważniejszym dla dzieci aspektem tego miejsca jest mini boisko do gry w piłkę nożną. Projekt zakłada więc zamontowanie dwóch nowych bramek, piłkochwyt o wymiarach 15 m szerokości na 4 metry wysokości oraz postawienie 10-metrowego ogrodzenia. Zakup i montaż progu zwalniającego przy ulicy Grodzieńskiej 3 z tyłu budynku dodatkowo zwiększy bezpieczeństwo dzieci.
Koszt realizacji to 50580 zł

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend