Zwierzęce „miny” na placach zabaw. Radna chce ustawienia tabliczek zakazujących wstępu na nie ze zwierzętami

Mieszkańcy Kołobrzegu skarżą się na psie kupy na placach zabaw i terenach zielonych wokół nich.

Czy na kołobrzeskich placach zabaw i terenach zielonych wokół pojawią się tabliczki informujące o zakazie wyprowadzania zwierząt? Taką interpelację zgłosiła do prezydent Kołobrzegu radna Izabela Zielińska. Jak pisze radna w swoim piśmie, robi to na prośbę mieszkańców, którzy skarżą się, że wciąż wiele osób nie sprząta po swoich pupilach.

Problem jest szczególnie dokuczliwy w przypadku właśnie placów zabaw i terenów zielonych, które z nimi sąsiadują i gdzie bawią się dzieci. Maluchy są mniej uważne i często wdeptują w zwierzęce kupy. I nie jest to problem tylko estetyczny – jak pokazują badania, niedojrzały układ immunologiczny dzieci jest szczególnie narażony na zachorowania odzwierzęce.

Pytanie, czy takie tabliczki podziałają na nieodpowiedzialnych właścicieli czworonogów. Przypomnijmy, że już w 2013 roku Rada Miasta uchwaliła regulamin korzystania z placów zabaw i terenów rekreacyjnych w granicach administracyjnych miasta. Zakazuje on m.in. wyprowadzania w te miejsca psów, kotów i innych zwierząt. W 2019 r. uchwalono podobny zakaz w odniesieniu do plaż (obowiązuje on poza tzw. psią plażą). Za złamanie regulaminu Straż Miejska może wystawić mandat.

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend