10 grudnia, klub Centrala, koncert FREE BLUES BAND, godz. 21, bilety 45 zł

FREE BLUES BAND – Grupa blues rockowa grająca już ponad 40 lat muzykę pełną ekspresji, która łączy w sobie elementy rythm’n’bluesa, soul, funky i niektórych obszarów jazzu.

Fot. Facebook/Free Blues Band

Założona przez braci Andrzeja i Mariana Malcherków w końcu 1979r. Na swym koncie ma tytuły laureatów z praktycznie wszystkich festiwali muzyki rockowej i bluesowej organizowanych w Polsce od 1983 r.
Poza programem autorskim w repertuarze posiada także brawurowo wykonywane utwory J.Hendrix’a oraz Deep Purple . Zespół używa oryginalnych organów Hammonda na, których gra jako jedyna w Polsce, przedstawicielka płci pięknej Agnieszka Malcherek. Aktywnie koncertowała jako zespól towarzyszący z Tadeuszem Nalepą, Stanem Skibyim
i Leszkiem Cichońskim, Carlosem Johsonem , Janem „Izba” Izbińskim czy też ze Sławkiem Wierzcholskim. Zespól współpracował z Tadeuszem Nalepą od 1995 roku a 3 ostatnie lata przed śmiercią Nalepy artysta koncertował tylko z Free Blues Band i to z FBB zagrał ostatni koncert w swoim życiu 12 sierpnia 2006 roku w Trincu w Czechach.
Grali także z Taj Mahalem, Chrisem Farlowe ( Colosseum), Steve Morsem i Ianem Paice’m (Deep Purple). Otwierali koncerty Deep Purple, Johna Scofielda, Johna Mayala, The Animals , Scott’a Hendersona oraz Johnnego Wintera I TM Stevens’a. Poza tym regularnie od 30 lat w jeden z piątków każdego miesiąca dają koncert w firmowym klubie Free Blues Club w Szczecinie. 

Wejście do klubu od 20.00 koncert od 21.00
Bilety: https://bilety.fm/…/7948-free-blues-band-centrala-klub…
45 zł
Skład zespołu:
Andrzej Malcherek – gitara, śpiew
Agnieszka Malcherek – organy Hammonda
Mateusz Pawelec – gitara basowa.
Paweł Ostrowski – perkusja
http://www.freebluesband.pl
http://encyklopedia.szczecin.pl/…/Free_Blues_Band

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend