Jest weekend jest zabawa!

You are currently viewing Jest weekend jest zabawa!
LLL d 29 _5194.NEF

Weekend zaczynamy od wystawy malarstwa i koncertu grupy Pogodno. Jutro szczypta jazzu doprawiona odrobiną bluesa i pokaz fingerstyle. A kto nie jest w imprezowym nastroju może się wybrać do kina na „Powidoki” Andrzeja Wajdy. 

Wystawa w RCK

Weekend zaczynamy od wernisażu  wystawy malarstwa Zygmunta Błażeja Barskiego „Za horyzontem zdarzeń”. Wstęp na wernisaż wolny. Wystawę będzie można oglądać do 14 lutego. Start o godz. 18.

 Pogodno zrobi nam paparara

Godzinę później w Regionalnym Centrum Kultury zagra grupa Pogodno. Słowa największego chyba dotąd przeboju tej grupy „Okiestra” – „Górniczo-hutnicza orkiestra dęta robi nam paparara robi nam paparara (…) A co na to NATO?! NATO na to nic!” – zna chyba każdy szanujący się imprezowicz. Bilety na dzisiejszy koncert kosztują 30 zł. Możne je kupić w kasie RCK. Początek koncertu godz. 19.

  Giełda Staroci

Jutro w Regionalnym Centrum Kultury o godz. 10 rusza Giełda Staroci. Spotkamy kolekcjonerów zrzeszonych w Kołobrzeskim Klubie Kolekcjonera. Będzie można tu znaleźć m.in. stare ryciny, widokówki, monety, porcelanę, biżuterię. Wstęp wolny. Giełda potrwa do godz. 15.

   Poranki Młodego Widza

W niedzielę RCK zaprasza najmłodszych na film „Za niebieskimi drzwiami”. Start godz. 11. Bilety kosztują  10 zł

    „Leć kolędo w świat”

Jutro chór „Pionier” zaprasza na koncert kolęd i pastorałek. Usłyszymy m.in. „Wśród nocnej ciszy”, „Gore Gwiazda”, „Gdy śliczna Panna”, „Jam jest dudka” czy „Łokarynki, fujarecki”. W szeregach chóru „Pionier”  śpiewają niektórzy pierwsi polscy mieszkańcy ziemi kołobrzeskiej zrzeszeni i otoczeni opieką przez Stowarzyszenie Klubu „Pionier” oraz ich potomkowie i sympatycy. Dyrygować będzie Jolanta Wójcik – Oszmaniec, akompaniować Krzysztof Subocz. Bilety kosztują 1 zł i są dostępne w kasie RCK. Początek koncertu godz. 17.

Jazz, blues i fingerstyle

Jutro kawiarnia Sailor Port w porcie jachtowym zaprasza na klimatyczny koncert gitarowy. Zagrają Team Adam Herbata Herbowski & Mikołaj Podolski oraz Dawid Żarnowski 

Adam Herbata Herbowski wystąpi razem z Mikołajem Podolskim – wspólnie zagrają jazzowo bluesowe aranżacje znanych przebojów. Z kolei Dawid Żarnowski – zaprezentuje nowe brzmienie i zjawisko muzyczne jakim jest fingerstyle. 

Powidoki Wajdy w RCK

 W sobotę i w niedzielę kino RCK pokaże ostatni film Andrzeja Wajdy „Powidoki” z Bogusławem Lindą.

Film „Powidoki” to osadzona w latach 50. ubiegłego wieku historia artysty Władysława Strzemińskiego. Poznajemy postać artysty, malarza i wykładowcy na łódzkiej uczelni, który musi zmagać się z nową rzeczywistością PRL-u.

Kim był Władysław Strzemiński? W latach 1911-1914 odbył studia w Wojskowej Szkole Inżynieryjnej w Petersburgu. Służąc w wojsku jako oficer saperów podczas I wojny światowej, został ciężko ranny w 1916 utracił wówczas rękę i nogę. Był teoretykiem sztuki, malarzem, pionierem konstruktywistycznej awangardy lat 20. i 30. XX wieku, twórca teorii unizmu, która głosiła „jedności dzieła sztuki z miejscem, w jakim powstaje”. Urodził się w 1893 w Mińsku Białoruskim, zmarł w 1952 w Łodzi

Dyskusyjny Klub Filmowy „Sztorm” w RCK pokaże „Powidoki” w sobotę (godz. 19) i w niedzielę (godz. 17 i 19). Bilety kosztują 10 zł.

Kino Wybrzeże

Przez weekend kino Wybrzeże będzie grało animowany film Balerina (godz. 14 i 15.45) oraz  amerykański musical La La Land (godz. 17.30 i 20). Bilety dla dorosłych kosztują 16 zł i 10 zł dla dzieci.

Fot.: Kadr z filmu La La Land

Dodaj komentarz