12 drzew z Alei Św. Jana Pawła II zostanie jednak wycięte. Wiceprezydent Kołobrzegu: „Nie jesteśmy drwalami”

You are currently viewing 12 drzew z Alei Św. Jana Pawła II zostanie jednak wycięte. Wiceprezydent Kołobrzegu: „Nie jesteśmy drwalami”

12 drzew przy Alei Św. Jana Pawła II, z których wycinką kołobrzeski magistrat wstrzymał się do czasu przyjazdu eksperta z Instytutu Drzewa z Wrocławia zostanie jednak wycięte. Przypomnijmy, że siedem zostało już usuniętych ze względu na ich fatalny stan i zagrożenie, jakie sprawiały dla bezpieczeństwa publicznego.

-Jak tłumaczył nam ekspert z drzewami jest tak jak z ludźmi, chorują i przychodzi na nie kres – mówiła podczas dzisiejszego spotkania w urzędzie miasta Ewa Pełechata, wiceprezydent Kołobrzegu ds. gospodarczych – Nie jesteśmy drwalami. Decyzja w sprawie wycinki nigdy nie jest podejmowana pochopnie. Robimy to tylko wówczas, kiedy nie mamy innego wyjścia, bo zagrożone jest życie i zdrowie mieszkańców.

Kamil Witkoś-Gnach z wrocławskiego Instytutu Drzewa potwierdził zły stan drzew. Co ważne, pozwolenie na usunięcie roślin, które wydaje starostwo powiatowe w Kołobrzegu wiąże się z obowiązkową rekompensatą, czyli nasadzeniami zastępczymi.
Więcej w materiale wideo.

Dodaj komentarz