18 września, GSW, wernisaż wystawy malarstwa Zygmunta Jasnocha, godz. 19, zaproszenia

ZYGMUNT JASNOCH urodził się w 1955 roku w Kamieniu Pomorskim. Od roku 1958 do dnia dzisiejszego mieszka w Kołobrzegu.

W roku 2001 został przyjęty do Związku Polskich Artystów Plastyków na podstawie prac przez komisję w Gdańsku. Członkami wprowadzającymi ZPAP byli: Profesor Malarstwa na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie artysta plastyk Bogdan Wojtasiak oraz Dyrektor Galerii Sztuki Współczesnej w Pile artysta plastyk Andrzej Podolak.

Od 2003 roku jest współzałożycielem i członkiem Stowarzyszenia Artystów „Grupa Kołobrzeg”. Od najmłodszych lat zachwycał się sztukami pięknymi, a zwłaszcza malarstwem. Stworzył setki prac o zróżnicowanej tematyce, zarówno w nurcie realizmu symbolicznego jak i czystej abstrakcji. Brał udział we wszystkich wystawach organizowanych przez ZPAP oddział Koszalin Słupsk, oraz SA „Grupa Kołobrzeg”. Miał wiele wystaw indywidualnych zarówno w Polsce jak i za granicą.

Wernisaż wystawy malarstwa Zygmunta Jasnocha odbędzie się w piątek (18 września) o godz. 19 w Galerii Sztuki Współczesnej (prawe skrzydło ratusza).

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *

*

Send this to friend