20 mandatów za przekroczenie prędkości w jeden dzień

Policjanci z Ogniwa Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kołobrzegu w dalszym ciągu prowadzą kaskadowe pomiary prędkości na głównych ciągach komunikacyjnych powiatu kołobrzeskiego. Tylko wczoraj na terenie miasta nałożono 20 mandatów karnych za przekroczenia prędkości.

Łamanie limitów prędkości przez kierowców jest plagą polskich dróg. Często nierozważnie jest traktowane z przymrużeniem oka. Kierowcy widząc patrole dokonujące pomiarów „ostrzegają” mijane pojazdy, migając światłami. Jeszcze bardziej nieodpowiedzialnym zachowaniem jest uporczywe łamanie ograniczeń prędkości. Kierowca pomimo, że został zatrzymany i ukarany mandatem za zbyt szybką jazdę chwilę po wyruszeniu w drogę ponownie zaczyna ignorować limity.

Pamiętajmy, że nadmierna prędkość to zawsze niebezpieczeństwo. Fizyka jest tu bezlitosna i nie da się jej oszukać. Samochód ma masę wielokrotnie większą niż jakikolwiek człowiek. Prędkość nadaje mu energię, która rośnie im szybciej się jedzie. Bynajmniej nie zniknie ona w momencie uderzenia. Będąc kierowcami lub pasażerami takiego pojazdu bez wątpienia odczujemy jej działanie, a może ono mieć bardzo tragiczne konsekwencje. W ramach prowadzonych działań tylko wczoraj policjanci z Ogniwa Ruchu Drogowego nałożyli 20 mandatów karnych za przekroczenie prędkości . Wszyscy ukarani kierowcy „spieszyli się” na terenie miasta Kołobrzeg. Pamiętajmy! Nie jesteśmy w stanie przewidzieć wszystkich sytuacji na drodze. Możemy jednak roztropnie, zgodnie z przepisami prowadzić samochód. Z pewnością pozwoli nam to na uniknięcie wielu niebezpiecznych sytuacji.

Źródło: Komenda Powiatowej Policji w Kołobrzegu

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend