40 przedsiębiorców z branży gastronomicznej podpisało się pod petycją o zwolnienie ich z opłaty za sprzedaż alkoholu

You are currently viewing 40 przedsiębiorców z branży gastronomicznej podpisało się pod petycją o zwolnienie ich z opłaty za sprzedaż alkoholu

40 przedsiębiorców z branży gastronomicznej podpisało się pod petycją adresowaną do prezydent Kołobrzegu o zwolnienie z opłaty koncesyjnej na sprzedaż alkoholu do spożycia w miejscu sprzedaży oraz o zwrot tej opłaty tym przedsiębiorcom, którzy ją już zapłacili przed 31 stycznia 2021 r.

Powód? Kryzys wywołany pandemią i lockdownem. Na taki krok zdecydowali się m.in. radni Sopotu. 

Petycja będzie przedmiotem dyskusji radnych podczas trwającej sesji Rady Miasta. Do tematu wrócimy.

Na okkolobrzeg.pl poruszaliśmy ten temat 17 lutego. Sprawdziliśmy wtedy m.in. ile takie zwolnienie mogłoby kosztować miasto – przypomnijmy, że w budżecie miasta na 2021 r. dochód z tego tytułu oszacowano na 2,5 mln zł.

Link do tego tekstu: Przedsiębiorcy z Kołobrzegu zostaną zwolnieni z opłaty koncesyjnej za sprzedaż alkoholu?

Dodaj komentarz