Schronisko dla bezdomnych zwierząt na pewno nie powstanie przy Zieleni Miejskiej. Minister odmówił zgody na odstępstwo

Nowe miejskie schronisko dla bezdomnych zwierząt nie powstanie na działce po lewej stronie Miejskiego Zakładu Zieleni, Dróg i Ochrony Środowiska przy ul. 6 Dywizji Piechoty. Urząd Miasta otrzymał negatywną decyzję z Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi na odstępstwo od przepisów sanitarnych, które mówią, że wokół tego typu obiektów musi być zachowany 150-metrowy wolny pas.

Przypomnijmy, że przy powstaniu koncepcji schroniska projektant nie uwzględnił, że w sąsiedztwie powstaje stacja paliw. Odległość od takiego obiektu musi wynieść właśnie 150 metrów. Urząd Miasta wystąpił jeszcze do właściwego ministerstwa z wnioskiem o odstąpienie od tej zasady, ale otrzymał decyzję negatywną.

-Projektant schroniska właśnie przesłał nam odmowę na lokalizację schroniska obok Miejskiego Zakładu Zieleni Dróg i Ochrony Środowiska – poinformowała dziś podczas sesji Rady Miasta wiceprezydent ds. gospodarczych Ewa Pełechata.

Gdzie mogłoby więc powstać przytulisko? – Mamy alternatywną lokalizację, ale czekamy jeszcze na wynik badań geologicznych – odpowiadała na pytania radnych wiceprezydent ds. gospodarczych – Będą one gotowe 7 kwietnia i wtedy poinformujemy. Proszę nam dać jeszcze chwilę czasu, chcemy uniknąć falstartu, jak to miało miejsce w przypadku lokalizacji przy Zieleni.

Do tematu wrócimy.

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend