50 tys. zł na Poranki Młodego Widza z Ministerstwa Kultury. Pierwszy spektakl i warsztaty już 23 września

Regionalne Centrum Kultury w Kołobrzegu ponownie otrzymało dofinansowanie z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego na projekt Poranki Młodego Widza. Ministerstwo do spektakli i warsztatów dla najmłodszych dołoży 50 tys. zł.

– W terminie od 23 września do 25 listopada tego roku zrealizujemy dziewięć wydarzeń teatralnych połączonych z zajęciami plastycznymi i zabawami animacyjnymi. – mówi Iza Korpa Jarosz z RCK. – Do projektu zaprosiliśmy teatry dobrze znane młodym miłośnikom teatru: Teatr Atofri z Poznania, Teatr Animacji z Poznania, Teatr Lalki „Tęcza” ze Słupska, Teatr Małe Mi z Wrocławia. Ponadto zobaczymy Teatr Klinika Lalek z Wolimierza, Teatr Lalka w Trasie z Wrocławia, Teatr Lalek „Pleciuga” ze Szczecina oraz Teatr Głowa Mała ze Szczecina. Zabawy animacyjne poprowadzi Dziecięca Strefa Kreatywnej Zabawy BABAKUBA z Kołobrzegu.

Cena biletu na spektakl: 8 zł. Na zajęcia plastyczne i zabawy animacyjne wstęp będzie wolny. 

Poranki startują 23 września, wyjątkowo o godz. 10.00. W Sali widowiskowej zaprezentowany będzie spektakl „Dziób w dziób” w wykonaniu Teatru Lalki „Tęcza” ze Słupska. 

O spektaklu: Kto nie skacze… ten nie gołąb..! A z całą pewnością nie gołąb z naszego osiedla. Dlaczego nie tolerujemy „obcych”, a inność traktujemy jak zagrożenie? Jak przekonać grupę, by otworzyła się na kogoś z zewnątrz? Uczą tego gołębie z Teatru Tęcza. Właściwie gang gołębi. Osiedlowa grupa do zadań specjalnych, aktualnie zjednoczona koniecznością dokonania zemsty na Kotce, za śmierć szefa… Śmierć zresztą wysoce niepewną… No i czym tak naprawdę jest odwaga? O tym z kolei przekonamy się poznając Przemka, który nawet gołębiem nie jest… Wróblem jest, po prostu, szarym takim… Wszystkie te postaci na jednym podwórku umiejscawia Malina Prześluga, wybitna autorka sztuk dla dzieci, pozwalając im mówić językiem prosto z blokowiska, językiem zwyczajnym, bliskim młodej widowni. Spektakl mimo tego, że porusza niełatwe problemy, niełatwe zwłaszcza dziś, daje widzom dużą dawkę zabawy.

Spektakl adresowany jest do widzów od lat 6.

Po spektaklu odbędą się warsztaty plastyczne oraz zabawy animacyjne, które potrwają do godziny 13:00. Wstęp na zajęcia jest bezpłatny.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

plakat1 - 50 tys. zł na Poranki Młodego Widza z Ministerstwa Kultury. Pierwszy spektakl i warsztaty już 23 września

 

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend