500 plus bez przerwy. W MOPSie już ponad tysiąc wniosków o wypłatę świadczenia

Aby otrzymywać świadczenie 500 plus w nowym okresie zasiłkowym, który zacznie się w październiku, trzeba ponownie złożyć wniosek. Złożenie go w sierpniu daje gwarancję, że nie będzie przerwy w wypłacie pieniędzy. 

Do 25 sierpnia wniosków o wypłatę świadczenia 500 plus do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej wpłynęło 1043, z czego 569 elektronicznie.

W kończącym się właśnie okresie zasiłkowym w Kołobrzegu – dane na grudzień 2016 roku – Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej wypłacał świadczenie z programu Rodzina 500 plus 2 tys. 252 osobom. Ale te dane dziś niewiele nam mówią. System został uszczelniony, niektóre osoby więc straciły prawo do świadczenia. Są też inne powody utraty prawa do pieniędzy z tego rządowego programu wsparcia rodzin jak osiągnięcie przez dziecko pełnoletności.

Złożenie wniosku po 31 sierpnia nie oznacza utraty świadczenia, a jedynie opóźnienie wypłaty. Jednak jeśli będziemy zwlekać z wnioskiem zbyt długo, to utrata pieniędzy może nam grozić. Jeśli wniosek zostanie złożony później niż w październiku, to jego wypłata nastąpi od miesiąca złożenia wniosku, ale już bez wyrównania za wcześniejsze miesiące.

Interesanci w kołobrzeskim MOPSie są przyjmowani od 1 sierpnia wyłącznie po uprzedniej rezerwacji elektronicznej. Przyjęcia interesantów odbywają się w godzinach 8.30 – 14.30 od poniedziałku do środy oraz w czwartek 10.30- 17.30 w czwartek

Piątek jest dniem bez interesanta. Rezerwacji można dokonać samodzielnie poprzez formularz  e-rezerwacji dostępny na stronie internetowej Ośrodka. Dziś rezerwowane są terminy na październik.

 Wnioski można złożyć w formie papierowej w sekretariacie Ośrodka pokój 116 (bez sprawdzenia wniosku) albo za pośrednictwem poczty oraz w formie elektronicznej poprzez Portal Informacyjno-Usługowy Emp@tia oraz Profil Zaufany, a wnioski o świadczenie wychowawcze 500+ dodatkowo przez bankowość elektroniczną oraz PUE ZUS – Platformę Usług Elektronicznych ZUS.

 

 

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend