5,5 mln zł na wymianę okien z całą stolarką w zabytkowym ratuszu

5,5 mln zł będzie kosztowała wymiana okien z całą stolarką w zabytkowym ratuszu. Urzędnicy wprowadzili właśnie korektę w budżecie miasta na ten rok. Jak stwierdzili, dłużej już nie można zwlekać. Zmianę wydatków zatwierdzić musi jeszcze Rada Miasta.

Okna w ratuszu i cała stolarka z parapetami – jak przekonują urzędnicy – jest w katastrofalnym stanie. Część okien jest pozabijana, inne się nie otwierają się, a jak już uda się je otworzyć, to często nie udaje się ich bez kłopotu zamknąć. Dodatkowo przeciekają, co przyczynia się do degradacji zabytkowego obiektu.

-Wymiana była odkładana, ale nasze ostatnie przeglądy pokazują, że dłużej nie możemy czekać – mówiła podczas ostatniego posiedzenia Komisji Budżetowo-Gospodarczej wiceprezydent Kołobrzegu ds. gospodarczych Ewa Pełechata – Próbowaliśmy pozyskać dofinansowanie z różnych źródeł. Niestety bezskutecznie – dodała.

Zwiększenie wydatków z kasy miasta na renowację ratusza oznacza, że w tym roku miasto wyda na ten cel w sumie 7,1 mln zł. Pozostała część tej kwoty będzie wydana na remont piwnic ratusza po kawiarni Adabar, który ma się rozpocząć w tym roku.

Rada Miasta zmiany w miejskim budżecie będzie głosować na najbliższej sesji 30 marca.

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend