56 urodziny 8. Batalionu Remontowego w Kołobrzegu (ZDJĘCIA)

Dziś święto 8. Batalionu Remontowego z Kołobrzegu – 56. rocznica jego utworzenia. Na ul. Armii Krajowej zaparkował sprzęt wojskowy. Można było wejść, zobaczyć od środka jak wygląda, porozmawiać z żołnierzami. Ulica na odcinku od Dworcowej do Łopuskiego do godz. 17 była nieprzejezdna.

Uroczystości rozpoczęto mszą polową odprawioną na Skwerze Pionierów. Po jej zakończeniu dowódca uroczystości złożył Dowódcy 8. Batalionu Remontowego ppłk Józefowi Paradowskiemu meldunek o gotowości pododdziałów do uroczystego apelu.

W uroczystości uczestniczyli parlamentarzyści, przedstawiciele władz administracyjnych, samorządowych, dowódcy jednostek wojskowych, służby mundurowe, przyjaciele i sympatycy kołobrzeskiego batalionu na czele z przedstawicielem reprezentującym Dowódcę Generalnego RSZ Szefem Sztabu Dowództwa Generalnego RSZ gen. dyw. dr Dariuszem Parylakiem i Dowódcą 12 Szczecińskiej Dywizji Zmechanizowanej gen. bryg. Szymonem Koziatkiem.

Z okazji święta batalionu dowódca podsumował działalność służbową, wręczył wyróżnienia żołnierzom i pracownikom RON. Oficjalną część zakończyła defilada kompani honorowej i pododdziałów, po której gospodarz uroczystości zaprosił do udziału w pikniku wojskowym. Pokaz dynamiczny z udziałem wyszkolonej grupy żołnierzy batalionu, pokaz sprzętu wojskowego, wojskowa grochówka z kuchni polowej i wiele innych atrakcji czekało na uczestników.

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend