Kiedy targowisko przy Trzebiatowskiej będzie gotowe? Ile będzie kosztowało miejsce handlowe? Odpowiadamy

Trzy miesiące później niż planowano ma być gotowe miejskie targowisko przy ul. Trzebiatowskiej. Miejska Zieleń, spółka komunalna, która teraz będzie administrowała bazarem (wcześniej go wydzierżawiała) podała już cennik za dzierżawę miejsc handlowych.

Trwa kompleksowa przebudowa miejskiego targowiska. Koszt inwestycji to 8,3 mln zł. Prace rozpoczęły się w listopadzie 2022 r. i miały zakończyć się w maju tego roku. Tak się nie stało. Nowy termin powrotu kupców na bazar przy Trzebiatowskiej to 1 sierpnia.

Dziś na 169 miejsc zarezerwowano 97. Ale dzierżawców jest dużo mniej, bo 58. Niektórzy „zaklepali” sobie 2 lub 3 miejsca. Co ciekawe, tylko sześcioro z tej grupy to kołobrzeżanie.

Ile będą musieli płacić za możliwość handlu? Spółka zaproponowała w tym miejscu opłatę za najm w wysokości 50 zł za m2 z przyłączem wody i prądu.

W sprawie opłat o pilne spotkanie interpelował do prezydent Kołobrzegu radny Krzysztof Plewko. Mają one być jego zdaniem za wysokie.

Do stawek za miejsca handlowe na targowisku przy Trzebiatowskiej odniosła się prezydent Kołobrzegu na antenie Telewizji Kablowej Kołobrzeg:
-Ta cena wynika bezpośrednio z kosztów, nie możemy robić dopłaty do miejsc handlujących, bo za chwilę przyjdą do nas inni handlujący i powiedzą dopłacacie do jednego metra kwadratowego dzierżawionego terenu na targowisku miejskim to dopłaćcie nam wszystkim. Pojawi się kolejne pytanie, czy dopłacać tym sześciu osobom z Kołobrzegu, czy wszystkim 58. My jesteśmy miastem, które powinno tworzyć dobre warunki dla mieszkańców i podmiotów gospodarczych z Kołobrzegu. Jeżeli mamy wspierać to musimy wspierać tych, którzy płacą u nas podatki.

Jak to wygląda w innych miastach? W Świnoujściu stawka wynosi 53 zł za metr kwadratowy, ale już na targowiskach prowadzonych przez Trzebiatów (w Mrzeżynie i Rogowie) jest to już 130 zł.

targoiwsko4 1024x635 - Kiedy targowisko przy Trzebiatowskiej będzie gotowe? Ile będzie kosztowało miejsce handlowe? Odpowiadamy
targowisko2 1024x697 - Kiedy targowisko przy Trzebiatowskiej będzie gotowe? Ile będzie kosztowało miejsce handlowe? Odpowiadamy
targowisko 1024x672 - Kiedy targowisko przy Trzebiatowskiej będzie gotowe? Ile będzie kosztowało miejsce handlowe? Odpowiadamy
targoiwsko7 1024x643 - Kiedy targowisko przy Trzebiatowskiej będzie gotowe? Ile będzie kosztowało miejsce handlowe? Odpowiadamy

2 komentarze

Napisz komentarz
 1. 27 maja, 11:28 Niekolobrzeżan

  Piszecie że tylko 6 kołobrzeżan zgłosiło chęć dzierżawy a sprawdziliście ile osób z okolicznych miejscowości płaci podatek w kołobrzeskim US ? Oby się nie okazało że będzie jeszcze mniej chętnych sprzedających a w tedy będzie narzekanie że tyle pieniędzy poszło w remont na darmo. No chyba że to celowe działanie

  Reply this comment
  • 03 czerwca, 06:40 LOL

   Dla Mieczkowskiej tak naprawdę nie liczy się, że ktoś płaci podatki do jej magistratu. Musisz być zameldowany pod klucz w mieście i dopiero wtedy dopiero jesteś Kołobrzeżaninem przez duże GIE.

   Reply this comment

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend