6 medali na międzynarodowym turnieju w Berlinie

W miniony weekend Berlin gościł ponad 1000 karateków z 23 krajów, którzy przyjechali do stolicy Niemiec by wziąć udział w 18 International Banzai Cup Berlin. 

Nie mogło tam zabraknąć zawodników Klubu Sportowego Morote, którzy na co dzień trenują w Kołobrzegu i Głowaczewie. 

Podopieczni trenera Przemysława Spadło spisali się rewelacyjnie. Dwa złote, trzy srebrne i jeden brązowy medal, dał klubowi reprezentującemu nasze miasto i gminę najlepszy wynik spośród startujących w turnieju polskich drużyn.

Doskonale spisał się Maksym Piłat wygrywając kategorię kumite młodzików -35kg. Uczeń SP nr 7 w Kołobrzegu, pokazał karate na wysokim poziomie i był bezkonkurencyjny dla przeciwników.

Pięknie walczyła Klaudia Grząkowska, nie dając szans przeciwniczkom w kategorii kumite młodziczek -33kg. Mieszkanka Głowaczewa i uczennica SP w Drzonowie harmonijnie się rozwija i sukcesywnie dąży do realizacji własnych marzeń.

Świetne reprezentanta Polski, Wiktora Wojarskiego. Najbardziej utytułowany zawodnik klubu, szedł do finału jak burza, niestety błędy sędziowskie wypaczyły wynik ostatniej walki i Wiktor musiał zadowolić się srebrem w kategorii kumite juniorów młodszych +70kg.

Uczeń Liceum im. S. Dubois w Koszalinie imponuje niezłomną wolą i determinacją, gdyż codziennie musi pokonywać wiele kilometrów z domu w Mrzeżynie do szkoły i na treningi.

Bardzo dobrze zaprezentowała się Waleria Jakubowska, pracowita i ambitna uczennica szkoły w Drzonowie, która zasłużenie sięgnęła po srebrny medal w kategorii kumite młodziczek -50kg.

Kolejny srebrny medalista to Mikołaj Szymanek ze Starego Borku, który także uczęszcza do szkoły w Drzonowie. Jak zwykle odważny i waleczny przegrał tylko finał w kategorii kumite chłopców u 10. 

Konkurencja ta była bez podziału na wagi i do tego bardzo liczna, tym bardziej imponuje wynik Mikołaja, jednego z najmniejszych w stawce.

W kategorii kobiet u21 +68kg. brązowy medal wywalczyła Julia Nykolin, która mimo problemów zdrowotnych, pokazała hart ducha i zasłużenie stanęła na podium. Uczennica Zespołu Szkół im. Emilii Gierczak zadebiutowała w konkurencji seniorek, gdzie była o krok od medalu, ostatecznie zajmując dobre 5 miejsce.

Bez medalu, ale z cennym doświadczeniem do domu wrócili Lenka Szymanek, Wiktor Klim i Przemek Spadło.

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend