40-letni funkcjonariusz z woj. pomorskiego został zatrzymany podczas Sunrise Festival w Kołobrzegu. Mężczyzna posiadał przy sobie narkotyki. Teraz grozi mu m.in. wydalenie ze służby.
Informację o zatrzymaniu policjanta podało w niedzielę po południu radio RMF, a zdarzenie potwierdziły policja i prokuratura.
– Zatrzymany został 40-letni funkcjonariusz z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku – powiedziała PAP rzeczniczka prasowa Prokuratury Okręgowej w Koszalinie prok. Ewa Dziadczyk.
Czynności śledcze planowane są na poniedziałek. Za posiadanie środków odurzających lub substancji psychotropowych grozi do 3 lat pozbawiania wolności. Posiadanie znacznej ilości narkotyków zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności.
Policjanta czeka też postępowanie dyscyplinarne, które może skończyć się wydaleniem ze służby.
Zapomniał oddać w depozyt