Bałtycka nie wytrzymuje zwiększonego ruchu samochodów. Co na to Urząd Miasta?

-Ulica Bałtycka jest w coraz gorszym stanie, nie tylko na Krzywoustego z samochodów odpadają kołpaki, tu też – alarmuje nasz portal Czytelniczka, mieszkanka dzielnicy Zachodniej. Na dowód dołącza zdjęcia.

Ulica Bałtycka zbiera teraz dużą część ruchu kołowego w tej części miasta z powodu remontu ulicy Jedności Narodowej. Z dużo większą liczbą przejeżdżających tędy codziennie aut nie radzi sobie nawierzchnia. W wielu miejscach widać ubytki.

Dodatkowo jak udało nam się dowiedzieć, w ostatnim czasie miasto kilka razy użyczało część pasa drogowego Bałtyckiej prywatnym firmom lub instytucjom, które prowadziły tu jakieś swoje inwestycje (np. wykonanie przyłącza do sieci wodociągowej lub gazowej). Zgodnie z umową po zakończeniu tych robót, stan ulicy nie powinien ulec pogorszeniu. Czy aby na pewno tak jest?

-Na miejsce udadzą się urzędnicy, żeby sprawdzić stan jezdni – mówi naszemu portalowi rzecznik prezydent Kołobrzegu Michał Kujaczyński – Jeżeli uszkodzenia nawierzchni są w miejscach, w których była prowadzona nie nasza inwestycja, będziemy monitować o jej naprawę. Jeżeli ubytki pojawiły się w innym odcinku, jezdnia zostanie naprawiona w ramach zleconych przez miasto remontów cząstkowych nawierzchni bitumicznych jezdni i chodników.

Jak dodaje rzecznik, niektóre z napraw mają zostać wykonane jeszcze dziś.

Przypomnijmy, że jednocześnie trwa batalia miasta o zapewnienie bezpiecznego przejazdu ulicą Krzywoustego. Wykonawca na czas jej remontu miał zapewnić przejazd. Tymczasem codziennie docierają sygnały o komunikacyjnym koszmarze w tym miejscu. Więcej pisaliśmy o tym TUTAJ.

ulica a1 - Bałtycka nie wytrzymuje zwiększonego ruchu samochodów. Co na to Urząd Miasta?
ulica3 768x1024 - Bałtycka nie wytrzymuje zwiększonego ruchu samochodów. Co na to Urząd Miasta?
ulica2 768x1024 - Bałtycka nie wytrzymuje zwiększonego ruchu samochodów. Co na to Urząd Miasta?

3 komentarze

Napisz komentarz
 1. 14 lutego, 14:45 Kris

  Należy przejechać się koncówką ulicy Solnej,od RCK w stronę Chalkozynu,tam dopiero są dziury,jak kratery na księżycu.

  Reply this comment
 2. 14 lutego, 22:07 Mieszkaniec zach

  Powinni dostosować sygnalizację do nowych warunków, bo korki na bałtyckiej to jakieś apogeum!!!!

  Reply this comment
 3. 18 marca, 10:21 pandek

  A czy takie sprawdzenie samochodu przed zakupem ma większy sens – https://mobilekspert.pl/onas.php ? Jak to wygląda z Waszego doświadczenia? Jakieś pewniaki?

  Reply this comment

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend