Będą 23 nowe punkty handlowo-gastronomiczne w strefie uzdrowiskowej. Mają wyglądać tak samo i estetycznie

Jeszcze w styczniu zostanie ogłoszony konkurs architektoniczny na projekt jednolitych punktów handlowo-gastronomicznych w strefie uzdrowiskowej – głównie przy ul. Rodziewiczówny od strony parku.

Fot. Archiwum/Marek Augustyniak. Na zdjęciu promenada Rodziewiczówny.

Punkty zostaną wyznaczone przez urzędników w zmienianym właśnie planie zagospodarowania przestrzennego dla Uzdrowiska Wschód.

W nowym planie zostanie wskazanych 23 takich miejsc, gdzie będzie można legalnie na miejskich gruntach prowadzić działalność handlową lub gastronomiczną.

O tym kto je wydzierżawi, zdecyduje nieograniczony przetarg, do którego będzie mógł przystąpić każdy. Wygrają ci, którzy zaoferują więcej. Umowy zostaną podpisane na 9 lat.

Co ważne, wszystkie 23 punkty będą musiały być postawione na koszt dzierżawcy według jednego projektu, który narzuci Urząd Miasta. O tym jak będzie on wyglądał, zdecyduje wspomniany przez nas wcześniej konkurs architektoniczny.

Nowe i estetyczne punkty handlowo-gastronomiczne w strefie uzdrowiskowej zafunkcjonują najwcześniej w sezonie letnim 2022 r.
O terminie przetargu na ich dzierżawę będziemy informować na okkolobrzeg.pl.

Działania miasta w kierunku uporządkowania handlu w dzielnicy uzdrowiskowej i jego estetyzacji, nie obejmują terenów prywatnych.

1 Komentarz

Napisz komentarz
  1. 14 stycznia, 22:58 Luizjana

    Chętnych będzie dużo, wiadomo kto będzie miał pierwszeństwo….

    Reply this comment

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend