Bezpłatne badanie wzroku

Starosta Kołobrzeski Tomasz Tamborski oraz Klinika Oka – Ośrodek diagnostyki i leczenia chorób oczu prof. zw. dr hab. n. med. Andrzej Stankiewicz zapraszają wszystkich uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z całego powiatu Kołobrzeskiego na bezpłatne badanie wzroku.

Badanie jest całkowicie bezpłatne. O akcji poinformowani są dyrektorzy szkół. Każdy uczeń, który chciałby sprawdzić swój wzrok, może zgłosić się do swojego wychowawcy klasy. Komputerowe badanie wzroku ma określić wady wzroku u dzieci i młodzieży: astygmatyzmu, nadwzroczności czy krótkowzroczności. Wielkie kołobrzeskie badanie wzroku rozpoczyna się 20 listopada 2017 roku i potrwa przez co najmniej 6 miesięcy. Celem przedsięwzięcia jest umożliwienie bezpłatnego sprawdzenia swojego wzroku jak największej liczbie uczniów.

W powiecie od kilku lat funkcjonuje program badania słuchu u dzieci, z którego jesteśmy  bardzo zadowoleni. Teraz chcemy zaproponować kolejną formę badań przesiewowych – badanie wzroku. Mam nadzieję, że uda nam się sprawdzić wzrok u większości uczniów w naszym powiecie, bowiem wczesne wykrycie i leczenie wad, może zapobiec poważnym następstwom choroby w przyszłości.” – mówi Starosta Kołobrzeski Tomasz Tamborski.

Źródło: Starostwo Powiatowe

oka - Bezpłatne badanie wzroku

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend