Bezpłatne warsztaty „Kurs na sztukę”

Biuro Literackie i Regionalne Centrum Kultury im. Zbigniewa Herberta zapraszają na kolejne zajęcia z cyklu „Kurs na sztukę”.

Źródło: RCK.

Biuro Literackie i Regionalne Centrum Kultury im. Zbigniewa Herberta zapraszają na kolejne zajęcia z cyklu „Kurs na sztukę”. W czwartek, 12 listopada o godz. 17:00 warsztat z nowych mediów poprowadzi Tomasz Piechnik – producent filmowy, realizator różnych materiałów multimedialnych i audiowizualnych.

Jak przygotować się do produkcji filmowej? Jak dobrać odpowiedni sprzęt, jak pracować ze światłem i dźwiękiem? Czym jest odpowiednie kadrowanie? Jak zrobić dobry montaż? Podstawowe programy w pracy realizatora. Jak poprowadzić program na Live a jak przygotować się do rozmowy przed kamerą? Aspekty techniczne, komunikacyjne i merytoryczne. Jak powinna przebiegać współpraca w zespole produkcyjnym? To tylko wybrane zagadnienia, które zostaną poruszone podczas warsztatów.

Z kolei w niedzielę, 15 listopada o godz. 16:00 odbędzie się Live z Agnieszką Judycką – aktorką filmową, teatralną, serialową i głosową oraz piosenkarką. Jak dobrze przygotować się do pracy głosem? Jak wygląda praca aktora nad tekstem? Jakie są tajniki dubbingu? Interpretacja tekstu i wspieranie treści formą. Tematy tę będą punktem wyjścia do wspólnej rozmowy oraz ćwiczeń praktycznych.

Udział w zajęciach jest bezpłatny, osoby zainteresowane proszone są o kontakt z koordynatorem projektu, Aleksandrą Olszewską (aolszewska@biuroliterackie.pl).

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend