Radni Nowego Kołobrzegu dopuszczają długoletnią dzierżawę dla Sunrise Festival. Stawiają jednak warunki (oświadczenie)

Klub radnych Nowy Kołobrzeg w Radzie Miasta wydał oświadczenie ws. dzierżawy gruntów w Podczelu pod organizację festiwalu Sunrise.

Czytamy w nim m.in., że radni tego klubu chcą powołania specjalnego zespołu, który wypracowałby strategię rozwoju i zagospodarowania tych terenów oraz przeprowadzenia szerokich konsultacji społecznych.

Co ważne, radni Nowego Kołobrzegu dopuszczają dzierżawę lotniska w Podczelu pod organizację festiwalu Wschodzącego Słońca na 9 lat, ale stawiają warunki. Jednym z nich jest dzierżawa tylko przez 5 tygodni w roku, a więc tylko na okres przygotowania samego festiwalu.
Przypomnijmy, że organizator planował na tym terenie szereg innych imprez pod wspólną nazwą Nadmorski Park Kulturalny.

Przypomnijmy jeszcze, że 7 października głosami m.in. radnych właśnie Nowego Kołobrzegu Rada Miasta nie wyraziła zgody na przedłużenie umowy dzierżawy o 9 lat. Dzień później Krzysztof Bartyzel, organizator SF, w emocjonalnym wystąpieniu oznajmił, że festiwal będzie szukał innego miejsca i wyprowadzi się z Kołobrzegu.
Od tamtego czasu trwa dyskusja nad przyszłością tej imprezy w naszym mieście.

Jutro w tej sprawie odbędzie się spotkanie w gabinecie prezydent Kołobrzegu. Do tematu więc wrócimy.

Poniżej oświadczenie klubu radnych Nowy Kołobrzeg.

osw 2 2 724x1024 - Radni Nowego Kołobrzegu dopuszczają długoletnią dzierżawę dla Sunrise Festival. Stawiają jednak warunki (oświadczenie)
osw 2 1 724x1024 - Radni Nowego Kołobrzegu dopuszczają długoletnią dzierżawę dla Sunrise Festival. Stawiają jednak warunki (oświadczenie)

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend