Bezpłatne wsparcie psychologiczne dla osób doświadczających kryzysu w związku z epidemią COVID-19

Stowarzyszenie Feniks zaprasza do skorzystania z oferty bezpłatnego wsparcia psychologicznego, którego udzielą doświadczeni psychologowie i terapeuci, wszystkim potrzebującym mieszkańcom Kołobrzegu, którzy doświadczają kryzysu w związku z pandemią SARS CoV-2. 

Obecny czas pandemii COVID-19 i trudne zjawiska w zdrowiu człowieka, otaczającej rzeczywistości, jego dotychczasowym życiu, lęki i obawy przed przyszłością, stworzył potrzebę wsparcia osób szczególnie obciążonych jej skutkami, w utrzymaniu lub odzyskaniu równowagi psychicznej. 

Infekcja COVID-19 opanowując organizm czyni wiele szkód, nie ogranicza się do jednego układu, narządu – choruje cały człowiek, jego ciało i psychika. Poza trudnościami natury zdrowotnej, które dotykają osoby bezpośrednio przechodzące infekcję wirusową, musimy mierzyć się także z trudnościami natury psychicznej i gospodarczej. Wiele osób czuje lęk, niepokój, niepewność, strach o zdrowie swoje i bliskich, o stabilność finansową, zmęczenie obecnym stanem rzeczy i frustrację związaną z brakiem poprawy sytuacji. Dzieci i młodzież od wielu miesięcy realizują program nauczania w domu, w odcięciu od wspólnoty, jaką tworzą w szkołach, z kolegami, koleżankami i nauczycielami, borykając się z wieloma trudnościami nie tylko natury szkolnej, ale i psychologicznej (pogorszenie relacje rówieśniczych, relacji z członkami rodziny, utrata możliwości dotychczasowego wsparcia np. poprzez indywidualne nauczaniu, zajęcia korekcyjne, kompensacyjne).

-Zdajemy sobie sprawę z tego, że aktualna sytuacja może znacząco wpływać na myślenie i przeżywanie emocji, wywołując silną reakcję stresową – mówią terapeuci – Dlatego chcemy wykorzystać nasze umiejętnościami i kwalifikacjami, aby wesprzeć osoby szczególnie obciążone skutkami pandemii, pomóc w utrzymaniu lub odzyskaniu równowagi psychicznej. 

Projekt zakłada kilka działań pomocowych:

1. indywidualne poradnictwo psychologiczne dla osób dorosłych oraz dzieci i młodzieży w wieku szkolnym

2. grupę wsparcia dla osób dorosłych przeżywających kryzys w związku z trwającym stanem epidemii (od września 2021r.)

3. wsparcie telefoniczne (Pomocny Telefon) dla mieszkańców Kołobrzegu 

2 1024x1024 - Bezpłatne wsparcie psychologiczne dla osób doświadczających kryzysu w związku z epidemią COVID-19

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend