Budżet obywatelski rozstrzygnięty. Miasto zrealizuje cztery projekty zgłoszone przez mieszkańców

Za nami piąta edycja Budżetu Obywatelskiego. Po raz kolejny mieszkańcy Kołobrzegu otrzymali możliwość zdecydowania na co zostanie wydany milion złotych.

W okresie wiosennym prowadzony był nabór wniosków. Łącznie zgłoszono 26 propozycji, z czego już po ocenie formalno – merytorycznej pod głosowanie poddano 10 projektów ogólnomiejskich i 9 projektów osiedlowych.

Łączna wartość projektów poddanych pod głosowanie:  2 477 695,23 złotych

Mieszkańcy od 7 do 20 czerwca mieli możliwość oddania głosu elektronicznie bądź papierowo, na jeden projekt ogólnomiejski i jeden osiedlowy. Ostatecznie mamy czterech zwycięzców. Mieszkańcy zdecydowali, że w 2022 roku zrealizowany zostanie jeden projekt ogólnomiejski i trzy projekty osiedlowe.

Projekt ogólnomiejski

Tor rowerowy dla każdego- Pumptrack  w Kołobrzegu (wartość 400 000,00 zł; głosy: 938).

Pumptrack to specjalnie przygotowany niewielki tor łączący jazdę jednośladem, zwykle rowerem, ale też hulajnogą, deskorolką czy rolkach oraz wszechstronny trening. Dzięki odpowiedniemu profilowi zakrętów na torze można poruszać się zarówno wolno jak i bardzo szybko. Na pumptrack’u świetnie bawią się najmłodsi rowerzyści, dzieci, młodzież i oczywiście dorośli. Projekt zakłada budowę zapętlonego, asfaltowego toru rowerowego typu pumptrack o długości 180 mb zajmującego powierzchnię ok. 1000 m2.

Projekt osiedlowy

1.Modernizacja placu zabaw przy ulicy Nowogródzkiej (wartość 50 160,00 zł; głosy 911), Osiedle Podczele

Modernizacja placu zabaw przy ulicy Nowogródzkiej jest kolejnym punktem na mapie osiedlowych  inwestycji. Projekt zakłada poprawę funkcjonalności zabawki wspinaczkowej poprzez  wyłożenie 44m2 terenu, na którym jest ustawiony bezpieczną kostką z granulatu gumowego SBR. Zaplanowano kupno i montaż huśtawki „bocianie gniazdo”, trampoliny prostokątnej, 2-osobowego bujaka. Wybór tych produktów podyktowany był chęcią uatrakcyjnienia placu o konstrukcje, których nie ma jeszcze dostępnych na osiedlu.

2. Doposażenie placu rekreacyjno-sportowego „Maja” przy ul. Wylotowej 80a – uzupełnienie ogrodzenia i nowe urządzenia (wartość 61 300,00 zł; głosy 148), Osiedle Zachodnie.

Doposażenie placu rekreacyjno-sportowego „Maja” przy ul. Wylotowej 80a. Uzupełnienie ogrodzenia i montaż nowych urządzeń do ćwiczeń.

3.Bezpieczna strefa relaksu w Parku im. J.H. Dąbrowskiego – monitoring
(wartość 60 000,00 zł; głosy 110), Osiedle Lęborskie.

Park im. Jana Henryka Dąbrowskiego jest urokliwym zakątkiem Kołobrzegu. To miejsce spotkań i spacerów, a zimą ulubione miejsce małych saneczkarzy. Niedawno powstała strefa relaksu i wypoczynku. Niestety była już zniszczona przez wandali. Projekt budżetu obywatelskiego zakłada zakup i montaż jednego punktu kamerowego, który zostanie włączony do systemu miejskiego. To działanie zapewni bezpieczeństwo spacerowiczom i uchroni urządzenia parkowe przed kolejnymi zniszczeniami.

Prezydent Miasta Anna Mieczkowska podziękowała i pogratulowała wszystkim składającym projekty i głosującym. Poczucie wspólnoty jest ważnym elementem rozwoju społeczeństwa obywatelskiego. 

STATYSTYKI

Liczba osób głosujących: 3321
Osoby uprawnione: 2611
Osoby nieuprawnione: 710
Liczba głosujących elektronicznie: 720
Liczba głosujących papierowo:2601
Liczba głosów: 4955
Liczba głosów ważnych: 3904
Liczba głosów nieważnych: 1051

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend