Był pod wpływem, nie miał prawa jazdy i kierował samochodem, który nie był dopuszczony do ruchu

Kołobrzeska drogówka zatrzymała 26-latka, który w ogóle nie powinien wsiadać za kierownice. Mężczyzna był pod działaniem środków zabronionych i nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdem. Dodatkowo funkcjonariusze ustalili, że pojazd, jakim się poruszał był niedopuszczony do ruchu. Teraz o losie nieodpowiedzialnego kierowcy zadecyduje Sąd.

W miniony weekend do Dyżurnego jednostki w Kołobrzegu dotarł sygnał, że na jednym z parkingów może znajdować się osoba pod działaniem narkotyków i ma zamiar prowadzić pojazd. Niezwłocznie na miejsce udał się patrol funkcjonariuszy Ruchu Drogowego. Policjanci zatrzymali do kontroli auto marki Audi. Mężczyznę przebadano na obecność narkotyków. Wynik był pozytywny, a mężczyźnie została pobrana krew do dalszych badań.

To jednak nie wszystko. Na miejscu policjanci ustalili, że 26-latek nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami, a ponadto kierował samochodem, który nie był dopuszczony do ruchu.

Za prowadzenie pojazdu pod wpływem środka odurzającego grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności i obligatoryjna kara od 5000 złotych na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej.

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend