Pierwsze szczegóły wakacyjnego programu imprez i koncertów. Zagrają m.in. Artur Rojek, Happysad i Kwiat Jabłoni

26 imprez w lipcu i 23 w sierpniu – to wstępne plany Regionalnego Centrum Kultury na wakacje. Może je jeszcze zrewidować pandemia. – Zakładamy jednak, że poziom realizacji przedsięwzięć kulturalnych będzie dozwolony w takim zakresie, jak w roku ubiegłym, do poziomu imprez masowych, czyli do tysiąca osób z zachowaniem reżimu covidowego i pod takie ograniczenia planujemy wydarzenia – informuje dyrektor RCK Tadeusz Kielar.

Jak dodaje dyrektor RCK, w tym roku schemat organizacyjny imprez będzie podobny jak w poprzednie wakacje – wiele imprez „wyjdzie” w miasto. Będą organizowane w przestrzeni publicznej, na skwerach, w porcie pasażerskim, scenie plenerowej przy ul. Solnej czy wprost na ulicach (korowody), tak by mieszkańcy i turyści mogli się na nie dosłownie natknąć.

W programie imprez wakacyjnych znalazły się m.in. spektakle teatralne na Skwerze Pionierów i w porcie pasażerskim. Poranne Koncerty Kameralne, plenerowe kino na leżakach. W porcie jachtowym ponownie zagości strefa Chilloutu, co oznacza, że znowu możemy liczyć na ciekawe koncerty na małej scenie plenerowej.
Nie zabraknie stałych pozycji w naszym letnim kalendarzu kulturalnym. Pewne miejsce w nim mają Festiwal Muzyka w Katedrze, Festiwal Dobrych Tonów, Festiwal Opery i Operetki, RCK pro Jazz (główny koncert w tym roku gwiazda zagra w amfiteatrze) i RoCK Festiwal. Podczas tego ostatniego pod koniec sierpnia zagra w Kołobrzegu Artur Rojek i Happysad.

Do tego RCK będzie współpracować z dzierżawcą amfiteatru, który planuje też kilkadziesiąt swoich wydarzeń.

– Dziś sytuacja jest o tyle trudna, że artyści muszą zagrać koncerty zakontraktowane wcześniej, które z powodu pandemii się nie odbyły – usłyszeliśmy w biurze agencji Brussa, która dzierżawi amfiteatr w Kołobrzegu – Zgrywamy więc terminy i negocjujemy warunki. Dziś mamy potwierdzone koncerty w Kołobrzegu Roksany Węgiel, Cleo, Lady Pank, Iry i Kwiatu Jabłoni. Będą występy Kabaretu Moralnego Niepokoju i Paranienormalni oraz gala disco polo i koncert hip hop.

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend