Studniówki: Pierwszy taki bal w życiu

Czasy studniówek w szkolnych salach należy uznać za dawno minione. Dziś młodzież w ten wyjątkowy wieczór bawi się w hotelach i domach weselnych. 

Pierwsze studniówki już dziś. Uczniowie Zespołu Szkół Morskich im. Polskich Rybaków i Marynarzy będą bawić się w Domu Weselnym „Omega”. Swojego z pewnością dla wielu pierwszego poloneza zatańczy  tu 77 uczniów ZSM i 65 osób towarzyszących.

Dziś też studniówkę ma najmniej liczna grupa tegorocznych maturzystów w powiecie kołobrzeskim  – w restauracji „Fregata” studniówkę świętować będzie 17 uczniów (plus ich goście)  Zespołu Szkół Społecznych Nr 1 Społecznego Towarzystwa Oświatowego im. Zbigniewa Herberta

Jutro w MarineHotel będą świętować 100 dni do matury uczniowie ostatnich klas Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Mikołaja Kopernika. To w sumie 180 osób (plus osoby towarzyszące).

Za tydzień (27.01) w DW „Omega” studniówkę na 100 osób organizuje Zespół Szkół im. Macieja Rataja z Gościna, a 3 lutego w hotelu „Diva” bawić się będzie Zespół Szkół nr 1 im. Henryka Sienkiewicza (162 osoby). 

Z kolei 11 lutego na parkiet w hotelu Aquarius zatańczyć poloneza wyjdą uczniowie Zespołu Szkół Ekonomiczno-Hotelarskich im. Emilii Gierczak. Tu bawić się będzie ok. 260 uczniów z osobami towarzyszącymi.

Studniówka to też spory wydatek. Koszty wahają się od 175 złotych do 250 zł za osobę. Jeżeli uczeń planuje zaprosić osobę towarzyszącą musi do tej kwoty doliczyć prawie drugie tyle (od 175 złotych do 215 złotych). O wyborze lokali, menu i opłatach decyduje nie szkoła, a Rada Rodziców.

 

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend