Czwartek, RCK, spotkanie z B. Malinowskim/„Wielki Szlak Himalajski 2015 – 2019″, godz. 19, bilety 5 zł

You are currently viewing Czwartek, RCK, spotkanie z B. Malinowskim/„Wielki Szlak Himalajski 2015 – 2019″, godz. 19, bilety 5 zł

13 lutego Regionalne Centrum Kultury w Kołobrzegu im. Z. Herberta i Radiowy Klub Obieżyświata zapraszają na kolejne spotkanie podróżnicze w ramach cyklu „Za Horyzontem”. Gościem RCK będzie Bartosz Malinowski w opowieści „Wielki Szlak Himalajski 2015 – 2019. Pakistan, Bhutan, Kaszmir, Indie, Nepal”.

Bartosz Malinowski w ciągu 5 lat przemierzył 3500 km podążając najwyższym i jednym z najbardziej niezwykłych i różnorodnych łańcuchów górskich na świecie. Trasa Wielkiego Szlaku Himalajskiego prowadziła przez Nepal, Indie, Kaszmir, Pakistan i Bhutan. W większości wypraw towarzyszyła mu Joanna Lipowczan. We dwójkę pokonali blisko sto wysokich przełęczy (6 i 5 K), niezliczoną ilość rwących rzek i lodowców, a w namiocie spędzili ponad 200 nocy. Wędrowali przez ośnieżone góry, błotniste dżungle, pustynie i lodowce. W śniegu, w deszczu i we mgle, w upale i w mrozie.

Pełna zwrotów akcji historia 4 wypraw w Himalaje to niezapomniane przygody, spotkania z gościnnymi i życzliwymi ludźmi, obcowanie z różnymi kulturami, językami i religiami oraz niezwykłymi, przepięknymi krajobrazami najwyższych gór świata. To również historia o niezwykłej pasji, wielkiej miłości do gór oraz sile, determinacji i niezłomności w dążeniu do celu. Głównym motywem prezentacji będzie opowieść z letniej wprawy w Himalaje Pakistanu, ale nie zabraknie również wspomnień z wypraw do Nepalu, Indii i Kaszmiru.

Bartosz Malinowski – przewodnik górski. Pracuje w Himalajach, Nepalu, Indiach i Pakistanie jako lider, organizator trekkingów, wypraw i jako przewodnik górski. Zorganizował i poprowadził ponad 50 wypraw w Azji i Ameryce Południowej. W 2007 pokonał pieszo 2500 km podążając Łukiem Karpat z południowej Rumunii do Bratysławy. W 2010 roku współorganizował wyprawę śladami wielkiej ucieczki z sowieckiego łagru Witolda Glińskiego Long Walk Expedition z Jakucka do Kalkuty w Indiach. Przez 6 miesięcy przemierzył 8 tys. Km przez Jakucję, Syberię, Mongolię, Chiny, Tybet, Nepal i Himalaje nadając stałe relacje dla Programu Trzeciego Polskiego Radia. Obserwuje i śledzi zmiany zachodzące w życiu nomadów w Mongolii w Azji Centralnej, Afganistanie i Pakistanie. W 2013 roku przeszedł Chadar – lodową drogę po zamarzniętej rzece Zanskar w Himalajach Indyjskich. Pomysłodawca i koordynator programu Wielki Szlak Himalajski 2015 – 2019 w ramach którego przemierzył i wytyczył ponad 3500 km trawersując Himalaje Nepalu, Indii, Kaszmiru, Pakistanu i Bhutanu. Współautor książki „Wielki Szlak Himalajski 120 dni pieszej wędrówki przez Nepal”.

http://wielkiszlakhimalajski.pl/

Dodaj komentarz