Czy będzie trzecie zwycięstwo z kolei? Zapowiedź sobotniego meczu Energi Kotwicy

W najbliższą sobotę o godzinie 18:00 podejmować będziemy drużynę beniaminka KS Księżak Syntex Łowicz. Nowy zespół na mapie 1 ligi, lecz przyodziany w garnitur dobrze znanych w lidze zawodników.

Jan Grzeliński (poprzednio WKS Śląsk Wrocław), Arkadiusz Kobus (poprzednio Polfarmex Kutno), Marcin Salamonik i Łukasz Ratajczak (obaj poprzednio GTK Gliwice), Mikołaj Motel (poprzednio KK Warszawa), Mikołaj Stopierzyński (poprzednio Elektrobud-Investment ZB Pruszków) to na nich w głównej mierze opiera się gra Łowiczan. Po słabym początku ligi (4 porażki z rzędu), zmianie trenera (Roberta Kucharka zastąpił Mikołaj Czaja) KS Księżak widać, iż łapie przysłowiowy „wiatr w żagle” i ostatnie 4 mecze (z Jamalex Polonia 1912 Leszno, AZS AGH Kraków, Górnik Trans.eu Wałbrzych i Biofarm Basket Poznań) padły łupem Łowiczan.

Jeśli chodzi o wpływ na grę drużyny, na wyróżnienie zasługuje trzech zawodników: Jan Grzeliński, Arkadiusz Kobus i Marcin Salamonik. Każdy z nich potrafi samodzielnie odwrócić losy meczu, każdy ma w tym sezonie przynajmniej 2 mecze z dorobkiem ponad 20 punktów i trudno wyrokować, który akurat dzisiaj „odpali”.

Patrząc na statystyki ,można wywnioskować, iż zawodników KS Książka nie warto faulować (zajmują 3 miejsce w lidze pod względem skuteczności za 1 pkt. – 76,9%). Łowiczanie nie brylują pod koszem, czego dowodem jest ostatnia pozycja, jeśli chodzi o średnią zbiórek na mecz 32,3 zbiórki/mecz i 3 od końca, jeśli chodzi o średnią ilość bloków na mecz – 1,3 bloku/mecz.

Kotwica dotychczas rywalizowała z zespołem z Łowicza dwukrotnie (sezon 1993/94). Mamy szansę podtrzymać tę dobrą passe, jak również odnieść trzecie kolejne zwycięstwo w lidze i rozpocząć wspinaczkę w górę tabeli, gdzie nasze miejsce. Przypominamy, że sponsorem tytularnym Kotwicy jest Grupa Energa S.A.

W tym meczu swoje „kamienie milowe” mogą osiągnąć:

-PAWEŁ LASOTA POTRZEBUJE 11 PUNKTÓW ABY MIEĆ 350 W BARWACH KOTWICY
-JAKUB ZALEWSKI POTRZEBUJE 3 PUNKTÓW ABY MIEĆ 150 W BARWACH CZARODZIEJÓW
-JAKUB ZALEWSKI POTRZEBUJE 4 ASYST ABY MIEĆ 50 W BARWACH KOTWICY
-DANIEL GRUJIĆ POTRZEBUJE 6 ASYST ABY MIEĆ 100 W BARWACH CZARODZIEJÓW
-SZYMON RYŻEK POTRZEBUJE 22 PUNKTÓW ABY MIEĆ 400 W BARWACH KOTWICY
-SZYMON RYŻEK POTRZEBUJE 6 ASYST ABY MIEĆ 50 W BARWACH KOTWICY
-DAMIAN JANIAK POTRZEBUJE 7 ASYST ABY MIEĆ 50 W BARWACH CZARODZIEJÓW

 

Źródło: Energa Kotwica Kołobrzeg

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend