Dwa zgłoszenia o zaginionych osobach postawiły kołobrzeskie służby na nogi

W związku z sytuacjami, jakie miały miejsce w ostatnim czasie na terenie powiatu kołobrzeskiego Policja apeluje o zwracanie szczególnej uwagi na starszych i schorowanych członków rodzin, bo to oni są najczęściej poszukiwani.

Zaginięcia to bardzo poważny problem społeczny. Tylko w tym tygodniu do jednostki policji w Kołobrzegu zgłoszono dwie niepokojące informacje dotyczące zaginięć osób starszych.

Dyżurny jednostki KPP Kołobrzeg został poinformowany o zaginięciu 80-letniej kobiety, która wyszła z ośrodka wypoczynkowego na grzyby i nie powróciła. Zawsze w takich przypadkach do poszukiwania osoby kierowane są duże siły i środki w tym: psy tropiące, funkcjonariusze i pracownicy innych instytucji i organizacji. Informowane są środki masowego przekazu i zamieszczane komunikaty w Internecie. Dzięki takiemu postępowaniu i pomocy SGR „Paramedic” Kołobrzeg już w niecałe 2 godziny udało się odnaleźć zdezorientowaną seniorkę całą i zdrową.

O szczęściu może mówić 69-letni mieszkaniec gminy Gościno, którego zaginięcie zgłaszał syn. Okazało się, że senior wybrał się w podróż samochodem do sąsiedniej gminy i nie odbierał telefonu. Został zatrzymany przez funkcjonariuszy z KPP Goleniów, gdy jechał trasą szybkiego ruchu pod prąd. Senior cały i zdrowy został przewieziony do komendy skąd odebrała go rodzina.

policja 3 - Dwa zgłoszenia o zaginionych osobach postawiły kołobrzeskie służby na nogi
polcija poszukiwania - Dwa zgłoszenia o zaginionych osobach postawiły kołobrzeskie służby na nogi

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend