Dwuletnia Antosia potrzebuje naszej pomocy. Wszyscy zrzućmy się na operację dziewczynki!

You are currently viewing Dwuletnia Antosia potrzebuje naszej pomocy. Wszyscy zrzućmy się na operację dziewczynki!

U dwuletniej Antosi z Kołobrzegu zdiagnozowano chorobę nowotworową – glejak nerwu wzrokowego.

Na stronie fundacjaskarbowosci.pl rodzice dziewczynki opublikowali apel o pomoc w sfinansowaniu operacji dziewczynki. Link do szybkiej wpłaty tu:

https://antosiakwiatkowska.fundacjaskarbowosci.pl/darowizna/

Apel rodziców Antosi:

Antosia jest cudowną, uśmiechniętą dziewczynką, pełną radości i ciekawą świata. Jesteśmy szczęśliwymi rodzicami trojga dzieci, a Antosia jest naszym najmłodszym dzieckiem. Jesienią 2019 roku zdiagnozowano u Antosi neurofibromatozę typu I, jest to choroba genetyczna, dziedziczona, do tej pory przebiegała bezobjawowo, ponadto zdiagnozowano wodonercze nerki lewej ze zwężeniem moczowodu.

W maju 2020 r. u Antosi wykryto pogrubienie prawego nerwu wzrokowego odpowiadającego glejakowi nerwu wzrokowego, ponadto rozpoznano padaczkę ogniskową. Po wstępnych konsultacjach neurologicznych, neurochirurgicznych i okulistycznych usłyszeliśmy informację, że ewentualne leczenie może odbyć się poza granicami kraju, w Niemczech (Uniwersytet Charite w Berlinie lub Heidelbergu), jednakże z uwagi na stan pandemii koronawirusa, na dzień dzisiejszy odmówiono przyjęcia pod opiekę osoby spoza Niemiec. Podjęliśmy działania na terenie całego kraju w poszukiwaniu pomocy. Walczymy z czasem, który działa na niekorzyść rozwoju choroby. Ponownie pojawiła się szansa ratowania zdrowia i życia naszej córeczki jednak koszt operacji w Niemczech to niewyobrażalna dla nas kwota – około 200 tys zł.  Antosia przechodzi obecnie szereg badań u specjalistów z dziedziny okulistyki, hematoonkologii i neurochirurgii.

Pełni troski, niepokoju o życie naszej córeczki prosimy wszystkich ludzi dobrej woli o wsparcie za co z całego serca serdecznie dziękujemy.”  

Dodaj komentarz