Dyrektorski fotel w PŻB dla żony radnego PiS. Protestujący pracownicy: To polityczny nepotyzm

Aby zaprotestować przeciwko ostatnim wydarzeniom w PŻB, załoga zorganizowała dziś protest pod biurem posła PiS (PŻB jest spółką akcyjną skarbu państwa).

Fot. Zdjęcie ilustracyjne

Przypomnijmy, w ubiegłym tygodniu odwołano prezesa PŻB Piotra Redmerskiego. Przedstawiciele załogi w Radzie Nadzorczej byli przeciw.
– Nie zgadzamy się z niszczeniem człowieka – powiedział nam Kazimierz Sikora z Solidarności w PŻB w ubiegły czwartek– Mamy pogotowie strajkowe. Jesteśmy gotowi stanąć w obronie dobrego imienia naszej firmy i prezesa.

Podczas dzisiejszego protestu, związkowcy przekazali kolejne informacje o tym, co się dzieje w ich zakładzie pracy:
-Otrzymaliśmy oficjalny komunikat – utworzono stanowisko dyrektorskie w firmie. Otrzymała je żona Macieja Bejnarowicza, lidera klubu PiS w Radzie Miasta, szefa resortowego ośrodka MSWiA.

Powołanie na dyrektorskie stanowisko miało się odbyć bez żadnego konkursu.

-To polityczny nepotyzm – oceniają pracownicy PŻB, z którymi rozmawialiśmy – Nie znamy kwalifikacji pani dyrektor, czy pracowała w tak specyficznej i wymagającej branży jak nasza? Za to wiemy jaka była jej pierwsza decyzja – poprosiła o teczki personalne pracowników. Po co?

Pracownicy zapowiadają kolejne akcje protestacyjne. Do tematu wrócimy.

3 komentarze

Napisz komentarz
 1. 20 lutego, 09:03 Tygrys Szablozębny

  Panie Macieju, nie wymiotuje Pan myjąc zęby i patrząc w lustro? Żeby zapłacić mniejszy podatek zatrudniłem mame we własnej firmie i miałem poczucie winy, ale dzięki podręcznikowemu przykładowi nepotyzmu w Pana wydaniu i wycieraniem kałuż kołobrzeżanami szybko mi przeszło. Mam nadzieje, że mieszkańcy Kołobrzegu zapamiętają pańskie działania i przy następnych wyborach nie tylko Pana pominą, ale również wyszarpią za te wielkie uszy. Szkoda, że w Polsce nie ma aktywnego wulkanu, bo za taką pisowską samowolkę powinniście przytulać się do lawy

  Reply this comment
  • 20 lutego, 10:06 Złoty

   Ja jestem w szoku, że mieszkańcy Kołobrzegu biernie się temu przyglądają. Skąd Pan Bejnarowicz się wziął w Kołobrzegu tego nie wiem i do tego w tak beszczelny sposób żona dostała dyrektorską posadę? Kto w Kołobrzegu mieszka ten się w cyrku nie śmieje…

   Reply this comment
  • 20 lutego, 12:21 Ten PiS tak ma

   Dobre! tak jest, wytargać za uszy i na wulkan 🙂 🙂

   Reply this comment

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend