Kolejny wieżowiec przy ul. Okopowej? Radny Woźniak: To nie jest w naszym interesie

Miasto chce zamienić się z prywatną firmą działkami – w zamian za dużą działkę na Witkowicach, gdzie ma powstać miejskie osiedle, spółka otrzymałaby od miasta teren przy ul. Okopowej.

Miasto dąży do zamiany, bo potrzebuje gruntów na Witkowicach pod drogę, która zapewniłaby wygodny dojazd do osiedla miejskiego, które ma tam wybudować Kołobrzeskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego. Spółka z kolei jest zainteresowana zamianą, by poprawić warunki zagospodarowania nieruchomości, którą po sąsiedzku przy ul. Okopowej już posiada.

Projekt uchwały w tej sprawie był dziś przedmiotem obrad Komisji Budżetowo-Gospodarczej. Głos zabrał m.in. radny Jacek Woźniak, który przypomniał, że w ubiegłej kadencji właściciel sąsiedniego terenu przy ul. Okopowej był zainteresowany kupnem tej działki. Dziś wnioskuje o zamianę – za 558 m kw. przy ul. Okopowej oferuje 2800 m kw. na Witkowicach.

– Dziś ulica Okopowa jest ulicą parkingową i nie jest przygotowana na obsługę tego ruchu, który już tam występuje – mówił podczas posiedzenia komisji radny Jacek Woźniak – Należy się spodziewać, że zostanie wydana albo już została wydana decyzja o warunkach zabudowy 12-kondygnacyjnego budynku o powierzchni zabudowy przynajmniej 40 procent (…). Trudno sobie wyobrazić, aby kolejny wieżowiec był obsługiwany z ulicy Okopowej. W mojej ocenie miasto powinno się wstrzymać. Wszelkie ruchy, które mają wzmocnić lub ułatwić inwestowanie przy ul. Okopowej nie są w naszym interesie.

W końcu radny Piotr Lewandowski zaproponował, by projekt uchwały w tej sprawie wycofać z programu środowej sesji Rady Miasta i wstrzymać się z decyzją do czasu uzyskania wyceny nieruchomości. Wcześniej miejscy urzędnicy stwierdzili, że ze względu na lokalizację wartość działek mimo dużej różnicy powierzchni, może być zbliżona.

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend