Dziennikarskie nominacje do nagrody „Konik Kołobrzeski”

Wczoraj spotkała się Kapituła Dziennikarska by wybrać tegorocznego laureata prezydenckiej nagrody „Konik Kołobrzeski”.

Kto otrzyma statuetkę dowiemy się 10 stycznia podczas Spotkania Noworocznego w Regionalnym Centrum Kultury. Dziś możemy jedynie podać trzy nominacje. Są to (kolejność przypadkowa):

Wolontariusze kołobrzeskiego hospicjum, którzy od lat pomagali hospicjum domowemu, później gdy powstawała placówka przy ul. Radomskiej i pomagają teraz w jej funkcjonowaniu – m.in. kwestują (1 listopada na cmentarzach powiatu kołobrzeskiego pieniądze zbierała prawdziwa armia ubranych na żółto wolontariuszy, bo aż ok. 300), „pracują” na recepcji, towarzyszą podopiecznym Hospicjum.

– Plaża Zachodnia – niezależna wytwórnia płyt, która na koncie ma już 15 krążków, w tym zbierającego świetne recenzje w całym kraju warszawskiego kwartetu Chryste Panie. Reprezentuje polską scenę muzyki eksperymentalnej i elektronicznej. Ostatnio pojawili się na targach muzycznych w Berlinie. Założyciele Plaży Zachodniej również sami grają i koncertują w kraju i za granicą.

– Robert Maziarz – pomysłodawca i założyciel muzeum w ratuszu Patria Colbergiensis w którym znajduje się niezwykły zbiór eksponatów związanych z historią Kołobrzegu i powiatu. Inicjator badań w Lesie Kołobrzeskim, których ostatnim akcentem było odkrycie tzw. aproszy – pozostałości po fortyfikacjach oblężniczych wojny siedmioletniej (oblężenie w 1761 roku).

Każdego roku prezydent Kołobrzegu przyznając „Konika Kołobrzeskiego” pragnie uhonorować osoby, instytucje, podmioty gospodarcze, które w sposób szczególny miały wpływ na rozwój miasta, przyczyniły się do jego promocji lub odniosły sukces o zasięgu ponadregionalnym.

Fot. pracowniarzeźbiarska.pl Romualda Wiśniewskiego, autora statuetki.

3 komentarze

Napisz komentarz
 1. 21 grudnia, 17:47 pan tadeusz

  Trudny wybór

  Reply this comment
 2. 21 grudnia, 20:55 konik

  wolontariusze!!!

  Reply this comment
 3. 26 grudnia, 13:06 Marek

  Wolontariusze.

  Reply this comment

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend