Dzika Ostoja, która uratowała m.in. czarne łabędzie z kołobrzeskiej plaży teraz sama potrzebuje naszego wsparcia

Pamiętacie jeszcze czarne łabędzie, które w złym stanie zabrał z kołobrzeskiej plaży patrol Fundacji Dzika Ostoja? Okazało się, że to rodzeństwo. Wciąż są w azylu i mają się świetnie. Wsparcia za to potrzebuje teraz sama Fundacja. 

Łabędzie przez kilka dni były prawdziwą atrakcją na plaży Centralnej. Setki zdjęć i sporo białego pieczywa nie podziałały jednak najlepiej. Ptaki w złym stanie w marcu tego roku zabrał patrol Fundacji Na Rzecz Dzikich Zwierząt „Dzika Ostoja” ze Szczecina. W azylu doszły do siebie i mają się dobrze. Okazało się że to młode rodzeństwo. Prawdopodobnie przylecieli do Polski z jednej z hodowli w Niemczech, która znajduje się tuż przy granicy.

Fundacja ogłosiła nawet konkurs na imiona. Spośród kilkudziesięciu propozycji wygrały Bonnie i Clyde

Do Fundacji Dzika Ostoja trafia dużo dzikich zwierząt z Kołobrzegu i okolic miasta. Są to m.in. jeżyki, liski i sarny. Zawsze sporo jest mew z urazami. Ostatnio trafił tu bielik z połamanym skrzydłem. Uszkodził je prawdopodobnie podczas walk w powietrzu. Jego stan jednak poprawia się i prawdopodobnie zostanie wypuszczony.

Rocznie Fundacja po leczeniu i rehabilitacji wypuszcza na wolność 1,5 tysiąca  zwierząt.      

Teraz jednak również Fundacja potrzebuje wsparcia. Organizacja zbiera pieniądze na transport zwierząt by pomagać jeszcze lepiej. 

– Często jeździmy po wybrzeżu i zbieramy zwierzęta. Moglibyśmy zabierać ich więcej, ale nie mamy jak tego zrobić – usłyszeliśmy w Fundacji – Gdy wieziemy na przykład mewę i małego liska musimy je odseparować od siebie. Do tego potrzebny jest specjalistyczny samochód. W tej chwili musimy czekać na użyczenie takiego auta.   

Zbiórka prowadzona jest na portalu crowdfundingowym. Jeżeli chcesz pomóc wystarczy, że klikniesz TU, a zostaniesz przekierowany do prostego formularza gdzie możesz wpisać kwotę i wykonać szybki przelew. 

Dziś na kocie było niewiele ponad 14 tysięcy złotych. Potrzebne jest 60 tys. zł. Do końca zbiórki zostało zaledwie 16 dni.  Pieniądze można też wpłacać na konto Fundacji Dzika Ostoja – 84 1300 0000 2732 3848 8000 0001.

Fot. Dzika Ostoja

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend