Energa Kotwica Kołobrzeg: „Podtrzymajmy dobrą passę” (zapowiedź meczu)

W najbliższą sobotę o godzinie 18:00 w hali Milenium podejmiemy SKK Siedlce. Będzie to drugi z trzech kolejnych meczów rozgrywanych w naszej hali i oby drugi zwycięski. Walczyć będziemy z sąsiadem z tabeli (ostatnią drużyną ligi), który zgromadził identyczną liczbę punktów, a wyprzedzamy go jedynie korzystniejszym stosunkiem zdobytych/straconych punktów.

SKK to drużyna, która wymusza najmniej fauli w całej lidze (17,4 wymuszonego faulu/mecz), a co za tym idzie, są ostatni w ilości wykonywanych (15,7 rzutu za 1 pkt./mecz) i celnych (10,9 celnego rzutu za 1 pkt./mecz) rzutach za 1 pkt. Za to można zauważyć, iż preferują szybką koszykówkę i są w ligowym czubie, jeśli chodzi o średnią ilość oddawanych rzutów z gry (3 miejsce w lidze z wynikiem 66,7 oddanego rzutu/mecz). Jeśli im „siedzi” to mogą wygrać z każdym – pokazały to mecze z Jamalex Polonia 1912 Leszno i w szczególności mecz z KS Księżak Syntex Łowicz wygrany przez SKK 104:81 gdzie Siedlczanie rzucali z gry na skuteczności 60,9% (w tym 60,9% w rzutach za 3 pkt.)

Wyraźnych liderów jest dwóch Bartosz Wróbel (3 strzelec ligi ze średnią 19,64 pkt./mecz) oraz Rafał Król (11 punktujący ligi ze średnią 15,91 pkt./mecz, 12 zbierający ligi ze średnią 7,27 zbiórki/mecz). To od zatrzymania tej dwójki zależeć będzie końcowy sukces. Zaskoczyć w meczu z nami tak jak to było w poprzednim sezonie w barwach Pogoni Prudnik może nasz były gracz Maciej Strzelecki (odpowiednio 13 i 15 punktów zdobytych w meczach z Kotwicą).

Kotwica dotychczas rywalizowała z SKK czterokrotnie, odnosząc 3 zwycięstwa (bilans w Kołobrzegu to 2 – 0) i 1 porażkę. Przy żywiołowym dopingu kibiców zgromadzonych w hali wierzymy, iż tę serię uda się podtrzymać…

W tym meczu swoje „kamienie milowe” mogą osiągnąć:

-ADRIAN SULIŃSKI POTRZEBUJE 1 ZBIÓRKI ABY MIEĆ 150 W BARWACH KOTWICY
-PATRYK PRZYBOROWSKI POTRZEBUJE 1 PUNKTU ABY MIEĆ 700 W BARWACH CZARODZIEJÓW
-PAWEŁ LASOTA POTRZEBUJE 11 PUNKTÓW ABY MIEĆ 350 W BARWACH KOTWICY
-PRZEMEK WRONA POTRZEBUJE 15 PUNKTÓW ABY MIEĆ 100 W BARWACH CZARODZIEJÓW
-JAKUB ZALEWSKI POTRZEBUJE 14 PUNKTÓW ABY MIEĆ 150 W BARWACH KOTWICY
-ŁUKASZ BODYCH POTRZEBUJE 15 PUNKTÓW ABY MIEĆ 850 W BARWACH CZARODZIEJÓW

 

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend