Energa Kotwica: Na Śląsk po czwarte zwycięstwo

Na najbliższy mecz nasi zawodnicy wyjeżdżają do Tychów zmierzyć się z tamtejszym GKS-em. Jest to przeciwnik, z którym gra się Kotwicy dobrze, bo z rozegranych do tej pory meczów pomiędzy tymi drużynami, wszystkie 3 padły łupem Czarodziejów z Wydm.

Najbliższy (mecz zostanie rozegrany 20 stycznia) rywal Energi Kotwicy zajmuje aktualnie szóste miejsce w tabeli z dwoma punktami przewagi nad Kotwicą, ulegając jedynie drużynom aktualnie zajmującym miejsca 1 – 5 oraz Elektrobud-Investment ZB Pruszków, Enerdze Kotwicy Kołobrzeg i dość niespodziewanie w 14 kolejce Zetkama-owi Doral Nysa Kłodzko.

Przed rozpoczęciem sezonu zespół GKS-u wzmocnili dwaj zawodnicy grający sezon wcześniej w PLK (Filip Małgorzaciak z Miasta Szkła Krosno i Norbert Kulon z Kinga Szczecin). Dodając ich do lidera drużyny Huberta Mazura oraz Marcina Kowalewskiego, zespół teoretycznie stał się pretendentem do zajęcia miejsca w pierwszej czwórce ligi.  Niestety kontuzja Huberta Mazura okazała się na tyle poważna, iż nie rozegrał on ani jednego meczu w lidze, a pod koniec 2017 roku zakończył karierę i związał się z klubem Enea Astoria Bydgoszcz jako asystent trenera.

Zespół z Tychów wygrał ostatnie trzy mecze i będzie chciał podtrzymać swoją serię, a także odnieść pierwsze zwycięstwo w starciu z Czarodziejami z Wydm. Najgroźniejszymi zawodnikami w drużynie naszych najbliższych przeciwników będą więc, wspomniany wcześniej Filip Małgorzaciak, Norbert Kulon, a także Dawid Słupiński.

Nasi koszykarze nie składają broni i zapowiadają twardą walkę o każdy punkt. Po ostatnim zwycięstwie nad SKK Siedlce zespół chce kontynuować dobrą passę i do Kołobrzegu wrócić z kolejnymi punktami w pierwszoligowej tabeli. Początek spotkania w Tychach już w sobotę o godzinie 19.

„Ciekawostki statystyczne”:

-PATRYK PRZYBOROWSKI POTRZEBUJE 13 PUNKTÓW ABY MIEĆ 500 W BARWACH KOTWICY
-DANIEL GRUJIĆ POTRZEBUJE 1 ASYSTY ABY MIEĆ 50 W BARWACH KOTWICY
-DANIEL GRUJIĆ POTRZEBUJE 7 ZBIÓREK ABY MIEĆ 200 W BARWACH CZARODZIEJÓW
-PAWEŁ DZIERŻAK POTRZEBUJE 7 PUNKTÓW ABY MIEĆ 300 W BARWACH KOTWICY
-SZYMON RYŻEK POTRZEBUJE 12 PUNKTÓW ABY MIEĆ 150 W BARWACH KOTWICY
PAWEŁ PAWŁOWSKI POTRZEBUJE 25 PUNKTÓW ABY JAKO 15 ZAWODNIK W HISTORII WYSTĘPÓW NA SZCZEBLU CENTRALNYM KOTWICY OSIĄGNĄĆ GRANICĘ 1000 OCZEK

 

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend