Firmy z Poznania i Warszawy chcą wybudować parking wielopoziomowy przy Kamiennej. Ile żądają?

45 mln zł przeznaczyło miasto na wybudowanie wielopoziomowego parkingu przy ul. Kamiennej. Dziś o godz. 11 minął termin przyjmowania ofert od firm zainteresowanych jego postawieniem.

Przetarg został podzielony na dwie części – pierwsza dotyczy budowy „małego” parkingu dla autobusów, a druga już samego parkingu wielopoziomowego. W sumie wpłynęło 9 ofert . Cześć z nich dotyczy tylko jednej z dwóch części, inne całości.

Kwoty jakie żądają firmy budowlane mieszczą się w miejskim budżecie na ten cel (45 mln zł). Za parking dla autobusów oferenci żądają od 2,3 do 2,8 mln zł, a za widoczny na zdjęciu obiekt od 28,3 do 42 mln zł (kwoty podajemy w zaokrągleniu).

Oferty składały firmy z Warszawy, Poznania i Szczecina. Są też oferty z Kołobrzegu, m.in. od Pro-Budu, czy konsorcjum trzech kołobrzeskich firm, które wybudowało dla miasta już m.in. przedszkole przy Radomskiej czy salę sportową przy Szkole Podstawowej nr 5.

W ramach inwestycji ma powstać 325 miejsc dla samochodów osobowych w budynku oraz 13 miejsc dla autobusów na zewnątrz.

Wielopoziomowy parking przy ul. Kamiennej powstanie dzięki dofinansowaniu z rządowego funduszu Polski Ład. Bez 31,5 mln zł z budżetu państwa, ta inwestycja, o której się mówi od wielu lat, jeszcze długo by się nie wydarzyła. A tak parking ma być gotowy w 2024 roku.

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend